TOP 10 DUBAJ

Dubaj nabízí mnoho zajímavého k návštěvě, na tomto blogu popisují více možností, tuto stránku berte jako nějaký mix toho co vidět, aby jste třeba neběhali jen po nákupních centrech, nebo nebyli jen ve vodních parcích proto, že jsou někde doporučované, ale viděli jste tak trochu od všeho něco 🙂

TOP 10 berte silně s rezervou, kdo jede s dětmi bude asi více preferovat atrakce pro děti jako vodní parky a výlety, dámy mohou preferovat nákupní centra a krásné části města na procházky v šatičkách, pánové mohou zase volit nějaký ten adrenalin 🙂

Burj Khalifa

Burj Khalifa je zatím největší budova světa s výškou 828 metrů. Vstup na Burj Khalifa je z obchodního centra Dubai Mall (zatím největší obchodní centrum na světě). Doporučím rezervovat vstupenky na vrchol přes internet.

Uvidíte krásný výhled, svezete se výtahem mimochodem od české firmy který je nejrychlejší na světě. Můžete si zakoupit nějaký ten suvenýr. Burj Khalifa je taková dominanta Dubaje a proto si myslím, že to za to stojí 1x jej navštívit. Já preferuji noční výhled na město, kdy vše svítí.

Více: Burj Khalifa a okolí

Obchodní domy

Nejsem fanouškem shoppingu, ale Dubaj je v tomto směru neuvěřitelná 🙂 Největší ochodní dům na světě Dubai Mall kde naleznete kluziště, obří akvária (doporučuji zaplatit prohlídku), nebo Mall Of the Emirates kde je krytá sjezdovka s lanovkou. Čeká na vás spousta možností a zajímavostí + krásné obchody. Pro mě to třeba byly první obchodní domy, kde jsem viděl luxusní světové drahé značky, které jinde ve světě si nedají prodejny do obchodních domů, jelikož by si tím ničili brand.

Já mám ještě rád Ibn Battuta Mall, pěkné obchodní centrum udělané dle několika zemí, je hned u metra (stanice se jmenuje stejně).

Obchodní centra mají krásné fontány a neuvěřitelnou dekoraci. Dubai Mall je zajímavý možnostmi a okolím – Burj Khalifa který roste přímo z tohoto obchodního centra, fontány, je to celá čtvrť a nějakou část dne bych návštěvě obětoval ačkoli na nákupy není zrovna nejlevnější.

Více: Nákupní centra Dubaj

Světelný park - Dubai Garden Glow

Toto je tip na večer, park kde vše svítí, procházíte se a je to opravdu moc pěkné, park nabízí nějaké stánky s občerstvením, jinak součástí parku je i park s dinosaury a ledový park. Troufám si tvrdit že i když si říkáte že na to nejste, tak zde prožijete pěkný večer a uděláte hezké fotky.  Můžete ject metrem na Trade centre nebo Al Jafliya a popoject taxi (už je to jen kousíček).

Více:

Hotel Armani - Burj Khalifa

V Burj Khalifovi je hotel Armani, který nabízí výbornou restauraci, kde můžete sedět na terase s výhledem na Dubai Fountain – největší tančící fontány na světě. Večer každých 30 minut je nějaká hudba na kterou fontány tančí a vy je můžete mít jako na dlani. TO vše ve velmi stylové restauraci. Místo je třeba si zarezervovat, můžete po internetu či osobně na místě na další den.

Při rezervaci večeře doporučím říct že chcete Mediterraneo restaurant a sedět na terase.

Platil jsem 280 AED za neomezenou konzumaci s nealko nápoji. Pozor v Dubaji je hodně drahý alkohol a je jen v hotelích, zde můžete připlatit 100 AED a máte i alkoholické nápoje, vína apod., de facto za cenu 2 piv máte neomezenou konzumaci alkoholu.

Možná namítnete že večeře vcelku drahá, ale jídlo v Dubaji jednak není zrovna nejlevnější a nutno dodat že budete na velmi stylovém místě, budete si moci nabírat libovolné jídlo (mořské plody, masa, zeleniny, ovoce, těstoviny…), jídla je tu opravdu hodně. Stojí to za to a trvám si na tom, že cena je velmi příjemná s ohledem na to kde jste.

Do Armani hotelu doporučím se nechat dovézt taxi, vstup je z jiné strany než do Dubai Mall. A nezapomeňte na alespoň trochu slušné oblečení, přecijen tenisky, tričko za 50 Kč a kraťasy není to ideální i když někteří to praktikují. Ještě dodám že i v menu bez alkoholu máte třeba výborné ovocné džusy a můžete si nechávat neustále něco nosit + si chodit nabírat k bufetovým stolům a můžete si zde užít pěkný gastro večer.

Více:

Pláže a koupání

Pláže najdete v Dubaji opravdu pěkné se stánky, atrakcemi, vše je čisté a udržované.

Kolem Jumeira Road je mnoho pláží, můžete se koupat v těsné blízkosti Burj al Arab a udělat si tak pěknou fotku. Já mám rád pláž u Dubai Marina, kde chytám i WiFi, je zde plno obchůdků, restaurací a po koupání jdu do Dubai Mariny. Je zde i obchodní dům, dostatek atrakcí jako jízda na velbloudovi na pláži, vodní atrakce, pro děti takový nafukovací ostrov s trakcemi kam můžete dát dítě, vyřádí se a vy si nachvilku odpočinete 🙂

Lehátka – pokud chcete lehátka, doporučuji přijít před 11 hodinou, aby byly volná, za vratný deposit dostanete osušku a tak nemusíte nic tahat. Jsou zde záchody a převlíkací kabinky.

Více: Pláže v Dubaji

Souky - tržnice

Tradiční souky – tržnice s kořením a suvenýry, nezapomeňte hodně smlouvat, jinde nemusíte, ale zde se na to přímo čeká 🙂

Můžete se svézt starými lodičkami za 1 AED (zřejmě nejlevnější atrakce v Dubaji). Lodičky pendlují mezi Al Sabkha v části Deira a Al Ghubaiba.

Dámy budou jistě nadšené z Gold souk – tržnice se zlatem.

Více: Dubai souky – tradiční tržnice

Deira a Burj Dubai

Deira a Burj Dubai jsou takovým trochu protikladem Dubaje kterou vidíte z katalogů a PR článků a já mám Deiru nesmírně rád hlavně ve večerních hodinách.

Jednak se zde můžete svézt za 1 AED lodičkou (viz. výše u souků), ale Deira je takovým centrem pro přistěhovalce kteří v Dubaji pracují. Uvidíte stovky svítících obchůdků a stánků – mnohdy velmi levných, pouliční občerstvení jako Pakistánské či Indické restaurace, má to svou atmosféru. Jsou to stará centra, najdete zde i tržnice, např. na koření. Metrem můžete vystoupit třeba u Baniyas square, pár set metrů k lodičkám, po cestě uvidíte obchůdky a je to kousek i ke Gold souku. Následně třeba ještě můžete popoject metrem do Deira city center – obchodní centrum v Deiře, přijde mi levnější než centra jako Dubai Mall, Emirates apod.

Jinak v Deiře najdete např. indické hotely, africké hotely apod., plno z nich má bary kde si můžete dát pivko a některé mají i tanečnice, disco apod. Zároveň v Deiře a Burj Dubai najdete mnohdy levnější hotely, koukejte jen na to, aby byly v dobré dostupnosti metra.

Více: Zážitky z Deiry

Safari - výlet na poušť

Vidět poušť, zajezdit si v autě po dunách, na velbloudovi, vidět program jako břišní tanečnice v některé z oáz, dát si večeři, zajezdit si na čtyřkolkách, ano to je tradiční program při návštěvě pouště (Desert safari).

Desert safari výlety nabízí některé hotely, jinak narazíte na agentury, které pro vás přijedou, odvezou vás a na konci programu zase odvezou.

Více: Tip na výlet – desert safari a výlet do Ománu

Delfíní show

Delfíní show – zde podotknu jedno, viděl jsem zajímavější delfíní parky po světě, místní rozhodně není největší nebo nejzajímavější, ale dávám to sem proto, že show je pěkná a pokud jedete s dětmi, tak v ČR delfíny neuvidí, proto to může být pro vás zajímavé.

Dubai Dolphinarium je v parku kde jsou i další atrakce – 5D a 7D kino, trampolíny, show s papoušky…

Vodní park - Atlantis, Palmový ostrov

Palmový ostrov je zajímavé místo, jde o uměle vybudovaný ostrov ve tvaru palmy. Na konci ostrova je ostrov Atlantis a jeho součástí je parádní vodní svět kde koupíte ticket (doporučím ticket s jídlem a vstupem do akvárií) a můžete si užívat neomezeně atrakcí. Následně na konci dne si můžete projít takovou pasáž hotelu Atlantis, kde se nachází dražší obchůdky + restaurace a navštívit místní akvária. Jinak za příplatek můžete i plavat s delfíny a udělat si pěknou fotku.

Více: Palmový ostrov a aquapark

TOP 10 DUBAJ
4.7 (94.29%) 14 votes