Burj Khalifa, Dubai Mall a okolí

Dubai Mall – perla shoppingu

Dubai Mall je největším obchodním centrem na světě. K dispozici má návštěvník přes 1200 obchodů a spoustu atrakcí jako mořská akvária (kde můžete jezdit i na lodičce), kluziště, kino s 200 plátny) a vstup do Burj Khalifa – největší budovy světa.

Dubai Mall je ale poměrně přehledný. Snadno se dostanete k oddělení které vás zajímá, např. elektro. Najdete zde také prostory pro velmi luxusní značky, které standardně v obchodních centrech nejsou. Spousta výzdoby, často nějaký program apod. Osobně doporučím se nesmířit pouze s akvárii co uvidíte u vstupu, ale zaplatit si vstup do akvárií. Na výběr máte vstup a nebo vstup s lodičkou. Myslím, že stačí základní vstup, kde uvidíte opravdu hodně, vč. menší vodní ZOO, krmení ryb, uvidíte spoustu žraloků a cca. 2 pěkné hodiny tu prožijete.

Burj Khalifa – budova kterou musíte vidět

Burj Khalifa – největší budova světa (828 metrů). Po vstupu do Dubai Mall stačí jít o patro níže ke vstupu k výtahům na vrchol Burj Khalifa. Tickety je třeba mít zarezervované přes internet.

Pokud máte ticket, projdete kontrolou a svezete se super rychlým výtahem (mimochodem od české firmy). Už samotná jízda je pěkná věc. Na zdi výtahu se promítá ukázka kde zrovna jste a srovnání. Takže vidíte že nyní jste např. ve výšce Eiffelovy věže apod. k tomu hraje hudba.

Po výstupu ve 124 patře Burj Khalifa si můžete nechat udělat fotku, kdy dostanete desky s několika fotografiemi jak lezete po Khalifovi apod. Přišlo mi to hoodně drahý na to že to jsou všechno takové uměle editované fotky. Ale je zde možnost si zakoupit suvenýry, trička, hrnečky, tužky, co vás jen napadne.

Jsou zde takové vyhlídkové terasy, máte krásný výhled a já osobně doporučuji návštěvu Burj Khalifa ve večerních hodinách.

Další možnost je si připlatit za vstup až do 148 patra, je to dražší, ale luxusnější.

K Burj Khalifa a Dubai Mall se dostanete snadno metrem, zastávka se jmenuje přímo Burj Khalifa/Dubai Mall, takže se neztratíte 🙂

Dubai Fontan – Dubajské fontány, největší tančící fontány na světě, jsou před vstupem do Dubai Mall a večer je to opravdu paráda, každých 30 minut můžete vidět show. Více než 12 hektarové umělé jezero se rozsvítí a uvidíte parádní show.

Pokud by jste si chtěli užít trochu jinak Burj Khalifa a fontány, doporučím návštěvu hotelu Armani, který je přímo v Burj Khalifa a nabízí terasy s výhledem na fontány, parádní večeře a hezky prožitý večer, více najdete v Dubaj TOP 10.

Líbil se vám článek?

6 komentářů

  1. Pingback: Co si sbalit do Dubaje? - Dubaj informace

  2. Pingback: Nejlepší střešní bary v Dubaji

  3. Pingback: Z Dubaje do Abu Dhabi

  4. Pingback: Suvenýry z Dubaje a co přivézt - Dubaj informace

  5. Pingback: 3 zajímavé stavby blízké budoucnosti v Dubaji - Dubaj informace

  6. Pingback: Obchodní centra Dubai - kam vyrazit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *