Dubai Miracle Garden – dubajské zahrady

72 000 čtverečních metrů, více než 45 milionů květin. Z květin jsou stavěny nejrůznější objekty jako pyramidy, postavy, srdce, obrovský mravenci či sochy a nebo třeba květinová vesnička. To je ve zkratce Dubaj Miracle Garden, krásné místo, které stojí za to vidět.

To by nebyla Dubaj, aby zde nebylo něco rekordního a tak zde můžete obdivovat například rekordní květinovou stěnu. Je zde i “květinový letoun” Airbus A380.

A380 a spousta květin
A380 a spousta květin

K zahradám ve čtvrti Al Barsha South se lze snadno dostat autobusem číslo 105, který odjíždí z ze zastávky před Mall of the Emirates. Miracles Garden jsou otevřené od prosince do dubna, tedy v období kdy v Dubaji nejsou enormní tepla a je zde hlavní turistická sezona. Někdy to působí až kýčovitě, ale to je věc názoru, každopádně je zajímavé místo navštívit, můžete se zde i občerstvit a posedět.

Aby to nebyly jen květiny, tak jsou zde i jezírka, fontány či strop tvořený deštníky. Můžete si zde dát čaj z květů rostlin a klidně celý den procházet tématickými zahradami.

Jsou prý plány, že by zde vzniklo několik podniků na bio stravování s využitím samotných květin, obchody, kavárny a hotel který by měl zapadnout do stylu zahrad.

Na začátku jsem zmínil obrovské prostory zahrad, pokud nechcete chodit, můžete využít malý vláček.

Vstupné 30 AED – cena občerstvení mi zde přišla vyšší. Takže např. pro rodiny s dětmi doporučím se občerstvit někde v okolí.

Dubai Butterfly Garden – jen kousek od Miracle garden

Pokud přemýšlíte kam vyrazit dál a Miracle garden vás potěšilo, doporučím Dubai Butterfly Garden. Je to jen kousek a budete v prostorách plných motýlů. Rostliny, občas prostředí až kýčovité a kolem vás tisíce motýlů. Vstupné 55 AED. Video na konci stránky. Místo si užijí zřejmě hlavně děti, občas na vás přistane motýl, těch je tu několik druhů vč. opravdu velkých exemplářů.

Dubai Miracle Garden Video

Dubai Butterfly Garden video

Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Dubaj Global Village - celý svět na jednom místě - Dubaj informace

  2. Pingback: IMG Worlds of Adventure - největší krytý zábavní park na světě - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *