Praha – Sharjah s Air Arabia

Od prosince 2018 začala létat společnost Air Arabia na trase Praha – Sharjah 5x týdně. Tato linka je též vhodná pro návštěvu Dubaje. Doporučím pokud hledáte letenky zahrnout do hledání i tuto linku.

Krátce k Air Arabia

Společnost Air Arabia má hlavní sídlo na letišti Sharjah. Je to společnost na úrovni nízkonákladového dopravce pro arabský svět. Zřejmě největší nízkonákladový dopravce v arabském světě.

Do flotily patří letadla Airbus A320. Nepočítejte s luxusem a VIP službami. Na druhou stranu můžete počítat s pohodovou cestou, slušnými limity na zavazadla a cenově levným jídlem.

Proč využít let s Air Arabia k dovolené v Dubaji?

Letiště v Sharjah je od Dubajského letiště a tedy i metra vzdáleno 27 kilometrů, tedy kousek. Takové vzdálenosti běžně jezdíte po Dubaji pokud chcete něco navštívit.

Můžete využít autobus, cena 7.5 AED – přeprava mezi letišti, dostanete se tedy k metru. Přímo Air Arabia na stránkách prezentuje autobus za 20 AED. Zřejmě jich je více. Případně cena taxi orientačně bude 80 AED – cena mezi emiráty je mírně navýšená. Doporučím v případě taxi se dostat z letiště. Jelikož taxi na letišti je navýšeno o 20 AED. U více lidí je to asi jedno, ale cestujete li sami nízkonákladově, může to být důležitá úspora.

Také můžete zůstat v Sharjah třeba 2 dny a poté se přesunout do Dubaje. Sharjah je nejvíce konzervativní emirát. Osobně pokud chcete nosit kraťasy a tílka a dát si drink, tak se přesuňte jinam. Jinak i Sharjah je pěkné místo a 1, 2 dny tam budete mít co vidět a zkusit.

Proč zohlednit i tento let při cestě do Dubaje?

Mohou být 2 situace – Air Arabia udělá chvilkovou akci. Nebo letíte na poslední chvíli a ostatní dopravci budou zrovna drazí. Případně nemusí být volné místo u Emirates, Travel servise nebo Fly Dubai. Proto se to podle mého vyplatí zohlednit.

Jinak pokud tento let nebude zrovna o 2 tisíce a více levnější, nemá smysl jej brát v potaz. Co by jste ušetřili by jste projeli + vám to sebere nějaký malý čas navíc.

Air Arabia a vahové limity + jídlo

Základní letenka obsahuje jen let + kabinové zavazadlo. Verze Value je za příplatek přibližně 20 eur a obsahuje odbavené zavazadlo (20kg) a občerstvení. Verze Extra je za příplatek přibližně 90 eur a obsahuje 40kg zavazadlo + občerstvení + výběr sedačky a možnost za poplatek změnit letenku.

Kabinové zavazadlo může mít 10kg. Dokoupení zavazadla stojí 5-20 eur. Tedy vyplatí se minimálně volit variantu Value. Ale i kdyby jste potřebovali další zavazadlo, ceny mi přijdou pohodový!

Cena teplého jídla pokud by jste si chtěli dokoupit je kolem 5 eur. Ve verzi Value máte většinou teplé jídlo a nápoj na této trase.

Odbavit se můžete jak online, tak až na letišti – není to zpoplatněno!

Ještě k zavazadlům abych upřesnil ceny – můžete si dokoupit i větší nebo menší zavazadlo k základu. Pro tuto trasu jsou aktuálně takovéto ceny (2019):

žádný kufr v základuKč 0
20 KgKč 128
30 KgKč 319
40 KgKč 1,148

Cena je za 1 trasu, tedy chcete li letět zpět, musíte počítat s cenou x 2. Přesto mi to přijde hodně zajímavá nabídka! Popřemýšlejte zda není lepší vzít lepší verzi letu a neřešit příplatky.

Dále máte možnost si připlatit za letištní salonek na 3 nebo 6 hodin – kolem 600-1200 Kč. A v nabídce jsou i některé další možnosti – auto, služby, pojištění atd.

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Emirates dočasně ruší druhou (večerní) linku, Air Arabia bude létat od prosince do Sharjah - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *