Trhy v Dubaji – tradiční dubajské souky

Trh – souk – tradice a dnes hlavně lákadlo na turisty. Afghánci, trocha Íránců a možná i z dalších zemí obchodnící nabízí na tržnicích v Dubaji nejrůznější zboží, které souky navštívit a na co si dát pozor?

Pár základních rad pro trhy v Dubaji

  • souky jsou převážně v částech Burj Dubai, kolem Deiry, ale zároveň některé najdete i jinde, ale spíše moderně stavěné trhy
  • na trhu se tvrdě smlouvá, zatímco obchody, restaurace či taxi mají jasně danou cenu a nesmlouváte, tak zde opravdu ano
  • doporučím pokud máte zájem o více věcí udělat jakoby balíček, smlouvat a poté přidávat s tím že ještě tohle k tomu a budete happy
  • trhovci zkusí odkud jste a mnohdy znají pár slovíček i v češtině, většinou něco sprostého, aby jste se zasmáli a ledy byly prolomené
  • užijte si atmosféru a koukejte na věci které mnohdy jinde neuvidíte

Gold souk – trh se zlatem a diamanty v blízkosti metra Al Ras, část Deira, můžete sem dojít i z Baniyas Square. Uvidíte tu prsten s největším diamantem na světě, obchody se zlatými figurkami, spousta obchodů se zlatem a to nejen v uličce trhu, ale i v blízkém okolí, dokonce jsem zde narazil na takový dům s asi 3 patrama, kde bylo spousta obchůdků se zlatem, diamanty apod.

I zde se smlouvá, jelikož Dubaj nemá daně, resp. teď nově 5%, ale to je stále málo, můžete se dostat na dobrou cenu, ale musíte ukrutně smlouvat. Kamarádka si zde koupila náušnice z bílého zlata s diamanty, poté když v ČR šla do zlatnictví, prodavačka jí přesvědčila že za tu cenu to diamanty nebudou, udělala test a kroutila hlavou že to budou hodně kvalitní diamanty.

Nechte si vždy na místě udělat test, prodejci mají testery na diamanty, na zlato, ačkoli bych se asi nebál, tak jistota je jistota. Projděte si více krámků, vyzkoušejte, porovnejte cenu, uvidíte cenu za gram, víte kam srazíte prodejce a poté víte na jakou cenu se zhruba můžete dostat jinde a můžete zkusit jít trochu níž. Mnohdy se vyplatí když je cena na hraně odcházet, prodavač na vás zavolá, pokud ne, pak jste pravděpodobně dostali už fakt dobrou cenu a můžete se vždy vrátit s tím že jste si to rozmysleli (to jen nějaké rady ke smlouvání).

Další zajímavé trhy v Dubaji

Trh s textilem – v části Burj Dubai se nachází trh s textilem, nutno dodat že dost prodejců látek a textilu najdete např. i před Gold Soukem pokud půjdete od metra Baniyas Square. Nejzajímavější na trhu jsou zřejmě pěkné látky, dámy si mohou nechat na místě udělat jednoduché šaty. Je zde i dost prodejců co nabízí abayi, indické šaty a kalhoty, košile apod.

Trh s kořením – spicy souk je kousek od Gold souku. Můžete to spojit v jednu návštěvu, navíc od tohoto trhu jen přejdete k vodě pár metrů a můžete nasednout na lodičku Abra a přeject na druhý břeh za 1 AED. Uvidíte zde spoustu neznámého koření, koření které vypadá jako kameny, obrovské ořechy apod. + prodejci íránského šafránu (ten doporučím pořídit v Carrefouru).

Souk MADINAT JUMEIRAH – taková tržnice hodně moderní a drahá, takžě spíš na koukačku, ale stylová. Moc pěkná stavba mísená se dřevem a krásné krámky. Je zde kavárna, dejte si kafčo a koukejte přímo na Burj al Arab. Parádní výhled + je zde takové jakoby jezero kde jezdí malé lodičky, trochu vzdáleně mi to připomínalo Benátky.

Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Dubaj mapa metra a mapa města

  2. Pingback: Zážitky z Deiry v Dubaji - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *