Dubaj mapa – mapa metra, mapa města

Dubaj je dobře značená, díky snadné orientaci v metru + levnému taxi nepotřebujete běhat s mapou v ruce, ale může se Vám třeba hodit mapa metra, města apod.

Dubaj mapa metra

Další mapa metra Dubai:

mapa metra Dubai
mapa metra Dubai

Metro je v Dubaji dobře značené, dobré je vědět do jakých zastávek metra jedete, najít si podle toho barevnou linku a případně přestupní stanici. U metra v Dubaji nezapomínejte že muži nemsí do ženského vozu + nesmíte do vozů pro zlaté karty, to je však označeno před vstupem do metra.

Pokud vůbec netušíte kam ject metrem, nemáte moc času atp., doporučím stanici Dubai Marina, případně Burj Khalifa/Dubai mall, všeobecně se dá říct že to hlavní najdete na červené lince metra. Více na téma Dubaj doprava.

Dubaj mapa města

Mapy se neděste, jak jsem výše zmínil, to hlavní najdete na červené lince metra, případně doporučím menší trip po kterém se snáze v Dubaji zorientujete a mapu nebudete potřebovat.

Vyražte do Dubai Marina, to je krásné místo, následně dojděte k moři a můžete jít podel moře po pláží Jumeirah stále dál, na levé straně máte moře, na pravé krásné mrakodrapy a stavby a uvidíte i na Burj Khalifa. Dojdete po pláží až k Burj al Arab a následně na kait beach. Uvidíte tak moderní Dubaj, několik pěkných pláží, 2 budovy které přitahují nejvíce zájmu (Burj Khalifa a Burj al Arab). Pokud toho pak máte dost, můžete se nechat odvést taxi na nějakou stanici metra.

Večer doporučím procházet Deiru, projít si souky, aby jste viděli také starší Dubaj a trochu jinou tvář Dubaje.

Dubaj mapa – aktivní

Smysl může mít stáhnout si nějakou offline navigaci do mobilu. Já osobně doporučuji používat Google maps. V Google mapách si můžete stáhnout mapy offline pro vybranou oblast. Tedy můžete využívat i navigaci bez internetu a najde vám to většinu míst v Dubaji.

Velká mapa Dubaje ke stažení (PDF).

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *