Suvenýry z Dubaje a co přivézt

Nejsem moc příznivcem lapačů prachu, suvenýrů které člověk vezme a někam uklidí, suvenýr by měl potešit, měl by odpovídat místu kde jste byli a měl by ideálně i sloužit. Nejsem moc nadšený když dostanu čínské upomínkové předměty jako klíčenky které vám trhají kapsu (zde narážím na klíčenky Burj Khalifa), nebo rádoby vtipná trička, hrníčky apod. Proto zde dám pár tipů, je to samozřejmě vždy na vás 🙂

Co nakoupit v Dubaji? Co se vyplatí koupit

Datle – datle z emirátů jsou lahodné, zapomeňte na to co znáte z našich supermarketů. Je zde opravdu velký výběr, můžete koupit i bonboniery, doporučím třeba Carrefour, jednak zde najdete plno vážených datlí a také zmíněné bonboniery – datle s ořechy, v čokoládě apod. Klidně si nechte poradit, nebo vyzkoušejte.

Koření – možná si řeknete proč koření, tak věřte že koření v Dubaji opravdu voní. Je zde plno druhů koření které jste možná nikdy neviděli a je to věc, kterou využijete při vaření, experimentování a budete mít třeba rok neustále vzpomínku na Dubaj. Koření lze koupit na trhu s kořením jen upozorním – smlouvejte 🙂 A nebo třeba v Carrefouru, kde je koření na váhu + můžete koupit i balené, zároveň v Carrefouru jsem narazil na oddelení kde byly suroviny z různých zemí pěkně oddělené – Indie, Filipíny apod., třeba 10 zemí, máte tedy možnost vyzkoušet i něco úplně jiného. Doporučím šafrán, seženete zde Íránský šafrán, já si koupil v Carrefouru šafrán v pěkných skleničkách po 30 AED, takže i jako malý dárek to poslouží.

Pro děti – od sladkostí které u nás neseženete (nejrůznější obchůdky v obchodních centrech) až třeba po plyšového velblouda.

Vůně – jednak parfémy – v obchodních centrech se setkáte s prodejci kteří vám nabídnou ať vyzkoušíte až po specializované obchody. Najdete zde různé vesměs kořenité vůně. Přírodní oleje – santalové dřevo apod. a vonné tyčinky a takové dřevěné věže kam dáte uhlík a vůni a můžete si vykouřit byt jako to dělají v některých obchodech 🙂

Konvičky – pokud vyzkoušíte abarskou kávu nebo marocký čaj, dostanete to v krásné konvičce, v Dubaji seženete krásné džezvy na přípravu kávy, konvičky i konve a celé soupravy. Přípravou čaje do konvičky si vždy připomenete Dubaj. Můžete si pak dělat třeba marocký čaj nebo arabskou kávu, jen nezapomeňte si přikoupit balíček kardamonu.

Sladkosti a jídlo – já si oblíbil íránské sladkosti, mnohdy hodně jednoduché a velmi sladké věci. Ale v Dubaji pořídíte i špičkové bonboniery a čokolády, luxusní pralinky apod., jen pozor na teplotu, ať nepřivezete pytlík rozteklé čokolády.

Pro kuřáky – nevěřil bych jak kuřákům udělá radost krabička místních cigaret s arabskými popisy. Pozor na letišti mnohdy seženete cigarety s anglickými popisy, takže doporučím to nakoupit mimo letiště. A třeba nějaký pěkný zapalovač s Burj Khalifa (budiž). Vodní dýmky jsou další možnost – seženete zde opravdu krásné kousky vč. všeho příslušenství. Jen nezapomeňte na to aby se vám vešla do zavazadla a dobře jí zabalte. Ještě k cigaretám – seženete zde i různé dárkové edice se zapalovačem, nebo různě ochucené cigarety.

Tradiční oblečení – pánská dišdaša a dámská abája může být zajímavý suvenýr. Já jsem v dišdaše chodil přímo v Dubaji, pohodlné dlouhé bílé pánské šaty 🙂

Koberce – asi nebudete kupovat modlitební koberečky. Ale narazíte na prodjeny koberců, kde jsou k dispozici opravdu nádherné perské, turecké, kurdské, kašmírské a jiné koberce. Koukejte zda prodejce má certifikáty. Prodávají se i koberce jako obraz, koberečky které mají z každého úhlu jinou barvu a obrazec apod.

Látky – kašmírové šátky a šály, látky ze kterých si můžete nechat něco ušít. Je zde opravdu výběr látek z velké části světa. U kašmíru jen bacha aby to nebylo z Pakistanu nebo Číny.

Zlato a diamanty – pokud vyrazíte do Gold souk, můžete si přivézt něco zlatého nebo s diamanty.

Rádi cestujete? Můžete kouknout také na to co si přivézt z Maroka nebo co nakoupit v Thajsku.

Líbil se vám článek?

3 komentáře

  1. Pingback: Co si přivézt z Maroka - Maroko Informace

  2. Pingback: Jak dlouho se letí do Dubaje? - Dubaj informace

  3. Pingback: Co si přivézt z Tuniska? - Tunis informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *