Palmové ostrovy Dubaj

Palmové ostrovy v Dubaji jsou uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy. Především Palma Jumeirah stojí za svou návštěvu. Krásně jsou vidět palmové ostrovy na mapě, proto tím začneme.

Palm Jumeirah – palmový ostrov který má co nabídnout

Palm Jumeirah začal být budovaný v roce 2001 a dokončen v roce 2005. V roce 2006 zde byly první vily a v průběhu roku 2009 speciální metro které propojuje ostrov s pevninou a má několik zastávek – finální zastávka je v samotné koruně palmy u hotelu Atlantis.

Palm Jumeirah je přístupná jak po silnici (tedy např. taxi, hop on hop off atd.), tak i metrem, nebo spíše lépe řečeno jednokolejkou. Na ostrově je mnoho rezidenčních čtvrtí, vil a také hotely. Hotely jsou převážně po obvodu ostrova a nabízí většinou pláž.

Nejzajímavější je ale asi hotel Atlantis, kde krom jiného je suprový aquapark a akvária. Hotel Atlantis má také dostatek skvělých restaurací, barů, nákupní pasáž. Pokud by jste chtěli doporučit nějaká pěkná místa, tak přibližně ve středu kmenu palmy je The Penthouse at Five Palm Jumeirah Dubai – hotel s parádním střešním barem, hudbou, večer to tam žije.

Na okraji palmy, kousek od Atlantisu je Maui Beach – restaurace a bary na pláži.

Palmový ostrov Jebel Ali

Stavba tohoto palmového ostrovu začala v roce 2002. Finanční krize ale vše pozastavila. Ostrov je přibližně o polovinu větší než Palm Jumeirah. Aktuálně se na ostrově pracuje a kolem roku 2021 by mělo být hotovo. Měly by zde být nejrůznější parky, mořský svět a mnohem víc. Plány jsou obrovský, tak uvidíme.

Palm Deira

Ambiciózní projekt, který zatím nebyl dokončen. Podobně se zasekl na finanční krizi a stal se z toho dlouhodobější projekt.

V Dubaji se pracuje na dalších umělých ostrovech – The World a The Universe.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *