Vodní svět – Aquaventure Waterpark – palmový ostrov – hotel Atlantis

Trocha té zábavy je občas třeba, vodní svět na palmovém ostrově v hotelu Atlantis je zajímavý z několika důvodů, jednak je zde hodně atrakcí, vodní akvária, nakouknete také do hotelu Atlantis a uvidíte palmový ostrov.

Park je velmi drahý ale zároveň velmi levný, vysvětlím proč 🙂

Za 330 AED pořídí dospělý 1 denní ticket ke vstupu do vodního světa, kde si můžete celý den užívat vodních atrakcí a následně navštívit akvária Lost Chambers. Při 3, 4 lidech dosti drahá sranda, nehledě na to že budete stát fronty, takže si užijete pár atrakcí a poté třeba budete na krásné pláži a budou řádit hlavně děti. Pro děti to je skvělé místo. Jsou zde i rodinné tickety s mírnou slevou. Ale – celoroční ticket stojí 990 AED, ano celoroční ticket za cenu 3 vstupů. Proto jak jsem psal výše – drahá a zároveň levná zábava. Na rovinu být takový park u nás za 990 AED s pěknou pláží u moře, lehátky v ceně, kde navíc nejsou moc lidi, tak platím hned 🙂

Ještě upozorním že pokud vás je třeba 5, 6 lidí, tak celoroční tickety jsou ještě levnější, na oficiálních stránkách si můžete vstupenky zabookovat a nemusíte poté stát ve frontě.

Tipy a osobní zkušenost

Vezměte si ručníky, za půjčení ručníku se zde platí. Platíte i za kabinky, pokud vás je víc, můžete si zaplatit 1 větší a vše dát do jedné, jinak přemýšlejte zda by to nešlo udělat tak aby jste neplatili za kabinky zbytečně.

K hotelu Atlantis přijedete vpohodě taxi, ale při cestě zpět budete stát ve veliké frontě, kor pokud odejdete na konci dne, to jsou fronty mnohdy i na hodinu, nenechte se ukecat na černé taxi, ty jsou opravdu velmi drahé. Ale je zde speciální metro jezdící z palmového ostrova, je dražší, je třeba koupit speciální ticket. Také zde jezdí nějaké autobusy – nemám zkušenost.

Pokud koupíte lístky na místě, můžete koupit lístky i s jídlem. Dosti jednoduché jídlo, ale jste ve vodním světě. Jinak lepší restaurace najdete přímo v hotelu Atlantis, až budete odcházet, můžete si projít halu s obchůdky a restauracemi.

Užijte si adrenalin, pro menší děti bude vhodná třeba divoká řeka, je pomalejší a musíte se i odrážet, ale je zde pár rychlejších úseků, nebudete čekat a je to na delší dobu.

Jinak jsou zde další placené atrakce – možnost potápět se, koupání s delfíny a fotky s delfíny apod. U delfínů je mimochodem Starbucks kavárna kde si můžete dát kafčo.

V Dubaji je další vodní park – Wild Wadi Water Park u Jumeirah, nemám s ním zkušenost, ale přišlo mi v nabídce méně možností, ceny dost podobné, navíc na Atlantisu máte i pěkná akvária a platíte i za to že jste na palmovém ostrově + máte možnost se koupat i v moři.

Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Ceny v Dubaji - kolik co stojí

  2. Pingback: Palmové ostrovy Dubaj - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *