Jidlo a Dubaj – co ochutnat

Nebudu zde psát moc o luxusních restauracích kde si dáte západní jídlo, nevidím důvod, ačkoli zde najdete opravdu luxusní restaurace na špičkové světové úrovni.

Zcela narovinu Dubaj nevnímám jako nejlepší místo pro jídlo z jednoho prostého důvodu, jídlo je sem importováno, prostě tu nenajdete restauraci jako např. v Itálii kde by jste na stole měli ráno sebraný salát z místní farmy, nebo jako v Thajsku kde si dáte ráno utržený kokos. Ale nutno dodat že importované produkty jsou zde na špičkové úrovni, to uvidíte při návštěvě třeba Carrefouru, kde je velký výběr ovoce, ryb a vlastně všeho. Člověk si říká sakra, moc toho tu nevypěstují a přesto to jde a u nás… škoda mluvit.

V Dubaji můžete vyzkoušet velmi luxusní restaurace, následně velmi cenově dostupné indické, afghánské či africké restaurace především v části Deira a Burj Dubai – v těchto částech vyzkoušíte i jídlo v pouličních bistrech. A můžete také zkoušet fastfoody které u nás nenajdete, např. velká nákupní centra typu Dubai Mall mají desítky takových občerstvení všeho druhu z různých koutů světa.

Luxusní restaurace a zážitková gastronomie

Burj Khalifa – hotel Armani – o tom jsem se zmínil zde. Proto jen krátce – stylová restaurace v nejvyšší budově světa s výhledem na dubajské fontány (největší na světě), neomezená konzumace jídla, věřte že každý si vybere a pochutná.

Burj al Arab – hodně drahá sranda, ale nabízí různé balíčky typu čajové posezení s čajovým občerstvením + prohlídka Burj al Arab, já osobně bych to volil maximálně kvůli prohlídce Burj al Arab, ceny jsou na mě již hodně vysoké, ale každý je na tom jinak, proto to dávám jako tip. Těch možností je zde více, doporučím nastudovat na jejich oficiálních stránkách.

Luxusních restaurací je samozřejmě celá řada, např. při návštěvě vodního světa v hotelu Atlantis na palmovém ostrově můžete navštívit několik parádních restaurací a některé nejsou až tak enormně drahé

Levné jídlo z různých koutů světa

Nejlevněji se najíte zřejmě v částech Deira a Burj Dubai, afghánské, íránské, indické či africké restaurace, mnohdy třeba i velmi jednoduché jídlo jako rýže s masem a kořením, ale chutě doslova hrají. Já mám např. rád libanonské restaurace. Většinou k jídlu dostanete navíc placky a někde je i čaj zdarma. Některé restaurace mají např. sezení na zemi na kobercích, uslyšíte hudbu dané země apod. Pokud vyrazíte např. na tržnice jako Gold Souk, tržnici s kořením apod., projděte si okolní uličky a narazíte na spousty takových restaurací.

Fast foody – možná si řeknete proč tu blázen doporučuje fast foody, ne nezbláznil jsem se, fast food pro mě není jen McDonalds a KFC, ale je spousta špičkových fast foodů, kde ochutnáte něco netradičního, v nákupních centrech jich najdete nejvíce. Dubai Mall nabízí více než 200 restaurací a fast foodů z toho téměř vše je tka trochu fast food. Máte tedy možnost zkoušet, navíc narazíte na vynikající fast foody se sladkým, zmrzlinami, nejrůznějšími nápoji.

Káva a čaj – zkuste si dát arabskou kávu (arabic coffee) nebo marocký čaj, na většině místech dostanete krásnou arabskou konvičku a můžete si nalévat. Hlavně arabská káva je zajímavá, je s kardamonem a má specifickou chuť.

Fresh juice – doporučuji upozornit že nechcete cukr a led, jinak si můžete dát např. fresh z granátového jablka, nebo cukrové třtiny, případně kokos apod.

Sladké – zde doporučím vyzkoušet íránské sladkosti, případně v arabských restauracích ochutnat něco typicky arabského, mnohdy hodně jednoduché dezerty, malé a velmi sladké, ale dobré. Např. dezert z nudliček 🙂 Jinak ještě zmíním datle, ty se zde pěstují, datle zde můžete mít mnoha druhů, samotné nebo v čokoládě či plněné apod. Je to i dobrý suvenýr, obchody nabízí krásné bonboniery s datlema. Možná lepší než sošky a čínské suvenýry.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *