Zážitky z Deiry v Dubaji

Deiru v Dubaji mám fakt rád. Davy Pakistánců, Indů, ulice plné malých krámečků, obchůdků, restaurací. Žije to tu 24 hodin denně, nejvíc samozřejmě večer. Ale nejvíc zážitků mám asi z místních hotelů tak se o něco podělím, možná vás bude lákat něco navštívit.

Baniyas Square – zde najdete plno hotelů, je zde metro, tedy se sem snadno dostanete a v okolí uličky se spoustou blikajících a svítících obchodů. Večer je to zajímavé a můžete jít pěšky k soukům, přeject lodičkou za 1 AED na druhý břeh.

Zastavím se u hotelů v Baniyas Square, je zde pár hotelů, kdy u vstupu vidíte obchůdky, nejrůznější blbosti jako masážní křesla apod. A tyto některé hotely mají uvnitř bary a diskotéky. Spousta barů má nejrůznější show. Tak např. bar kde si dáte pivko a tančí na podiu holky z Indie v jejich tradičních oděvech. Dosti šílené, dalo by se říci až nudné. Nejsou to profesionální tanečnice, ale běžné pracovnice co večer musí tančit. Ale stojí to za to vidět. Při druhé návštěvě už na vás budou mávat 🙂 Moc exotů sem asi 2x po sobě nejde.

Diskotéky – večer se zde často baví řekněme nejrůznější překupníci, prodejci a někteří (nevím co to bylo za národnost) mají zvyk, že vezmou hromadu papírových bankovek a při tanci je vyhazují na zem. Po zemi se plazí zaměstnanec baru a bankovky sbírá. A to se opakuje stále dokola. Můžete si sednout ke stolu, dát si vodní dýmku.

Mimochodem hotely jsou místem, kde si můžete dát alkohol, ale je to většinou pěkně drahé. Pro představu počítejte s cenou piva kolem 250-350 Kč. Ale občas je někde i něco levnějšího. Já to beru tak že si to jedno pivko dám a třeba hodinku si užiju zábavu. Většinou k pivu dostanete i nějaký snack.

Narazil jsem třeba i na kavárnu, kterou vlastnily holky z afriky. Neuvěřitelný bordel uvnitř, ale dostal jsem kafe v krásném hliněném džbánku. Holčiny byly rády že někdo přišel a tak si semnou povídali trochu. Mezitím hulákaly na černochy na ulici. Říkám máte něco k jídlu? Ukázali na nějakou buchtu, která ležela obklopená bordelem na zemi, tak tu jsem si nedal.

V Deiře najdete spoustu obchodů typu vše za 1-5 AED, většinou obchody plné zbytečností a šíleného oblečení. Ale některé věci se zde dají pořídit. Potřebujete li něco jen na pobyt, můžete zde nakoupit. Každý obchůdek svítí, bliká. Když vidíte ty ceny, tak až obdivujete že se to někomu vyplatí opravovat, ale je tomu tak. Je zde spousta malých krámků, kde lidi opravují boty, oděvy, elektroniku. Taková druhá tvář Dubaje, nejsou zde jen bohatí.

Můžete se zde levně najíst, levný kebab, nejrůznější afghánské, íránské restaurace se skvělými cenami. Vůbec bych se zde nebál chodit ani těmi nejzapadlejšími uličkami. Jen je třeba počítat s tím, že jste li žena, mohou na vás chlapi pokřikovat. Přecijen spousta mužů zde pracuje a třeba tím živí celou rodinu v Pakistanu, Bangladéši a dalších zemích, ale jsou odloučený často už hodně dlouho. Ale bát se nemusíte.

Mně lidé z Pakistanu, Indie, Filipín, Bangladéše a dalších zemí k této zemi patří. Je jich tu většina, místních emiráťanů je málo, pro představu, bavil jsme se třeba s taxikářem, který mi říkal že pracuje 12 hodin denně, 7 dní v týdnu, žádný den volna, mzda na naše kolem 14 tisíc korun. A byl nesmírně šťastný za tu práci. Většina pracovníků bydlí často za Dubají v takových mobilních domkách a buňkách. Pracovníci na stavbách skoro vždy v něčem takovém žijí. Dostanou primitivní jídlo a vodu, ale jsou rádi za práci a vlastně oni tvoří Dubaj a celé emiráty. Někteří najdou v sobě ještě síly a žijí nočním životem. Dojdou si v Deiře na jídlo (většinou velmi levná bistra kde dostanou hromadu rýže s trochou masa).

V Deiře můžete vyzkoušet spoustu restaurací, které jsou hodně autentické, ať už to jsou Filipínské restaurace (doporučuji), Indické kde dostanete jídlo na banánový list, Afghánské, Íránské (miluju Íránské sladkosti).

Obchůdků a restaurací je zde hodně i proto, že pro plno lidí je to šance jak zde žít, pokud si 1 udělá podnik v emirátech, může další zaměstnat a ty lidi pokud mají práci, tak v emirátech mohou žít, většinou tedy ve spodní části je obchod do ulice a v horní části, nebo za obchodem všichni žijí, otevřeno často nonstop.

Pokud plánujete Dubaj jen aby jste viděli krásy, pěkné stavby, moře, luxusní obchodní centra, tak to pro vás zřejmě nebude, ale pokud rádi cestujete, můžete tu najít zajímavé věci a prožít třeba 2 pěkné večery.

Líbil se vám článek?

3 komentáře

  1. Pingback: Dubaj a alkohol - Dubaj informace

  2. Pingback: Dubaj čtvrtě - jak se orientovat v Dubaji - Dubaj informace

  3. Pingback: Dovolená Dubaj - na kolik vyjde optimální dovolená? - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *