Výlety z Dubaje – Desert safari a výlet do Ománu

Dnes popíšu 2 výlety z Dubaje, které jsou zajímavou volbou.

Desert safari – výlet do pouště – většinou to funguje tak, že ve stanovený čas (někdy odpoledne) za vámi přijede auto, odveze vás do pouště do oázy, následuje projížďka offroady po dunách, auta mají upuštěné pneumatiky a je to hodně dobrý adrenalin. Zažil jsem i že 1 auto se zabořilo di písku a museli jej hrabat, řidič mi říkal že se několikrát převrátil i na střechu 🙂

Následuje většinou nějaký program v oáze, možnost svézt se na velbloudovi, poté třeba břišní tance a večeře, můžete si dát vodní dýmku a užít si večera v poušti. Případně si připlatit za některou z aktivit jako jsou čtyřkolky a jízda pouští apod.

Některé agentury nabízí i ranní návštěvu pouště která je levnější, nechte se vyfotit na poušti, oblíbená je např. fotka kdy jste na duně, máte v zádech západ slunce a vyskočíte a v ten moment vás řidič vyfotí. Doporučím do googlu dát desert safari Dubai, budete mít z čeho vybírat, vždy jsou k dispozici různé balíčky.

Návštěva Ománu – plavba fjordy, vícedenní výlety, potápění, návštěva různých míst apod.

Omán jsem navštívil jen jako denní výlet z emirátu Ras al Khaimah, plavba fjordy, šnorchlování, jídlo na lodi, nádherný den a stojí to za to, Omán je nádherná země, jen z Dubaje je to již poměrně daleko, 3 hodiny autem do města Khasab kde je možnost mít denní výlet fjordy. Proto zvažte zda chcete být 6 hodin v autě, pokud by jste ale byli v emirátu blíže Khasabu, jděte do toho. Jinak jsem narazil na tuto agenturu: www.msaoman.com ta nabízí i vícedenní tour po Ománu, můžete to vzít v potaz při plánování ubytování, protože to za to stojí.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *