Mezipřistání + jak využít delší čas v Dubaji? Co vidět?

Popíšu 2 situace u mezipřistání v Dubaji – krátké a dlouhé.

Krátké mezipřistání v Dubaji

Za krátké mezipřistání v Dubaji považuji mezipřistání do 4 hodin. Nevyplatí se opouštět letiště, stát frontu na razítko do pasu a poté znovu. Ideální je si odpočinout lehce, protáhnout se, občerstvit se, případně pořídit nějaký suvenýr.

Letiště v Dubaji nabízí dobrou wifi, stolky se zásuvkami, lehátka ve veřejných prostorách, záchody a kuřárny, spoustu restaurací a obchodů. Je dobré si hned najít odkud budete letět a pohybovat se blíže odletového gatu. Pokud např. přiletíte s Emirates a odlétáte s jinou leteckou společností, budete muset jít na jiný terminál, terminály leteckých společností a něco málo o letišti popisuji zde.

Dlouhé mezipřistání v Dubaji

Zde abych nepsal 2 články tak upozorním, že se vám může hodit článek o letišti, kde popisuji kde v okolí se ubytovat, kam si zajít na pláž nebo nejbližší nákupní centrum, článek najdete zde.

Vše je to o času, pokud máte 8, 10 hodin mezipřistání, pravděpodobně bych neřešil moře, ale došel se někam občerstvit, něco třeba pokoupit a zpátky na letiště kde bych přečkal třeba 2-3 hodiny.

Pokud jste v Dubaji nebyli a chtěli by jste rychle něco vidět, doporučím následující:

Jděte na metro, budete na červené lince a kupte si denní jízdenku – 20 AED.

Vyražte na Dubai Marina, pojedete metrem přes půl Dubaje, projděte si marínu, krásné místo, kde uvidíte nádherné mrakodrapy, moře, celé okolí je krásné, čisté.

Poté metrem můžete pokračovat na stanici Burj Khalifa/Dubai Mall – zde uvidíte největší budovu světa – Burj Khalifa, nahoru se nedostanete, to by jste museli předem mít rezervované lístky, ale můžete navštívit Dubai Mall. Největší nákupní centrum na světě, uvidíte mořská akvária, pokud máte stále hodně času, doporučím si zaplatit vstup do akvárií. Jinak se smiřte s tím co uvidíte od vstupu do nákupního centra 🙂

Pokud máte stále čas, můžete pokračovat do Deira City Centre – je to obchodní centrum kousek od letiště. Metrem 2-3 stanice, taxi 10 minut. Případně můžete ject do stanice Union Square nebo Khalid Bin Al Waleed – přestupní stanice na zelenou linku.

Zeleným metrem můžete popoject do stanice Al Ras a odtud je to kousek ke Gold souk – tržnice se zlatem. Zajímavé jsou i okolní uličky, kde je to takové arabské, spousta malých obchůdků, pouliční občerstvení. Stále jste velmi blízko letišti, čili stačí vzít taxi a do pár minut jste u terminálu, případně znovu nasednout na metro, ale to už je čas kdy přestupujete a osobně bych z této části města volil taxi, nebude to drahé 🙂

Pokud máte opravdu hodně času

Můžete se dostat na palmový ostrov – je to poměrně blízko s taxi od Dubai Mariny. Tedy tento bod zařaďte před Burj Khalifa/Dubai Mall. Řidiči řekněte Palm Dubai – hotel Atlantis, budete si moci vyfotit hotel Atlantis a budete na konci palmového ostrova. Poté taxi můžete vyrazit k Burj al Arab (12km), osobně ale možná doporučím se nechat dovézt do Souk MADINAT JUMEIRAH. Odtud je krásný výhled na Burj al Arab, fotku si uděláte, ale zároveň si zde můžete na terase dát kafčo a projít si pěkný (ale dražší) souk.

Vše je to o času (kolik máte hodin, zda jste v Dubaji v noci nebo ve dne) a o penězích. Pokud jste např. 2, 3 lidi a nebyli jste v Dubaji a chcete toho během pár hodin co nejvíce vidět, vzal bych taxi. Dubaj má levné taxi (2 AED/1km) a projezdil bych to hlavní – Dubai Marina, Burj Khalifa, nakouknul v rychlosti do Dubai mall, poté palmový ostrov,  následně k Burj al Arab zde přímo k Burj al Arab třeba na pláž nebo do souku Madinat to je na vás a následně třeba ještě Gold souk, to už je relativně blízko letiště, pak vzít taxi a zpět na letiště.

Řekněme že pokud máte třeba 8 hodin mezipřistání, tak se dá stihnout celý tento okruh, počítejte však vždy že vám sebere nějaký čas dostat se z letiště ven přes čekání na razítko a že na letišti by jste měli být řekněme alespoň hodinu a půl před odletem.

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Co musíte vidět v Dubaji - 5 zajímavých míst za 1 den - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *