Emirát Ras Al Khaimah – levná dovolená v emirátech

Emirát Ras al Khaimah leží přibližně 120km od Dubaje a v poslední době je hojně nabízený i tuzemskými cestovními kancelářemi za výhodné ceny. Pro představu, týdenní dovolená s all inclusive se sem prodává často i pod 15 tisíc se vším (ubytování, letenky, all inclusive a případně transfer).

Emirát Ras Al Khaimah je tedy taková alternativa např. vůči Egyptu či Tunisu, hotelové řetězce zde staví ve velkém. Od zmíněných zemí zde ale je samozřejmě větší čistota a bezpečnost, to je mimochodem jedna z věcí proč emiráty často doporučuji známým co chtějí třeba jen moře v zimě. Pokud člověk jede na týden, tak za pouhých 6 hodin je člověk v cíli a nic moc mu nehrozí, narozdíl třeba od Egypta kde gratuluji těm co nezažili střevní potíže 😀

Ras Al Khaimah ale nedoporučuji pokud jste aktivní, chcete poznávat, dopřávat si zážitkům apod. Sice zde najdete pěkná nákupní centra, slušné restaurace, spousta venkovních restaurací s vodní dýmkou, pěkné pláže a zajímavou tržnici (takovou více arabskou než jsou souky v Dubaji), ale např. za výlety si již hodně zaplatíte. Můžete využít výlety od hotelů a cestovek, vše to jde přes místní agentury, ale výlety do pouště, Ománu či Dubaje už je vcelku drahá sranda.

Co vidím jako výhodné na emirátu Ras Al Khaimah

 • vlastní letiště, případně poměrně krátký transfer z Dubaje
 • čistota a bezpečnost – čistota již není taková jako v Dubaji, že by kolem vás stále někdo zametal a vytíral, ale pořád je to čistá dovolenková destinace
 • pěkné moře a pláže
 • cenová dostupnost – levné hotely s all inclusive
 • parádní tržnice (bazar řekněte taxikáři) – taková hodně arabská, některá místa působí drsnějším dojmem
 • pěkná obchodní centra
 • levnější taxi než v Dubaji
 • pocit více arabské destinace než Dubaj (subjektivní pocit)
 • Ice Land Water Park – vodní park kde je většinou poměrně málo lidí

Co vidím jako problém

 • ve srovnání s Dubají méně možností
 • pěkné moře, ale pokud chcete jen moře a to opravdu krásné třeba i k potápění, doporučím emirát Fujairah
 • dražší výlety místních agentur

Přesto že chcete jen k moři, levně a s jídlem, budete možná chtít navštívit Dubaj když jste tak blízko. Případně si udělat nějaký jiný výlet. Vždy doporučím zjistit si cenu od agentury či hotelu a poté porovnat s taxi. Jasně, bude to bez průvodce, ale pokud vás je více, můžete ušetřit tisíce na jednom výletu. Např. Dubaj s taxi mě vyšla suveréně nejlevněji ve 3 lidech. Taxi v Ras al Khaimah na vás budou troubit pokud půjdete pěšky, jsou zde opravdu všude a je to nejlevnější doprava. Je zde také možnost autobusu, orientačně cena do Dubaje je kolem 20-25 AED za osobu, taxi je kolem 220 AED. Ale pokud jste např. 4 lidi, doporučím taxi.

Ras Al Khaimah výlety od agentur

Můžete se vydat do pouště (čtyřkolky, jízda offroadem po dunách, večerní program a večeře v oáze), nebo do Ománu. Místní agentury a hotely nabízí výlet do fjordů – ráno vás naloží auto, odveze do Ománu, vyřídí za vás na hranici víza a den jste na lodi. Můžete vidět delfíny, je několik zastávek ke šnorchlování a oběd. Nebo si zaplatit výlet do Dubaje, ale to osobně doporučuji po vlastní ose jak uvádím výše a můžete vyrazit třeba 2x, 3x za stejné peníze.

Možnosti přímo v Ras al Khaimah

Je zde několik možností, vyjma moře, zmíněného tržiště a obchodních center můžete navštívit Ice Land Water Park. Jde o vodní park, kde je většinou poměrně málo lidí, 90 AED vstupné.

Hory – hory plné koz, nejvyšší hora Jebel Jais má 1930 metrů a je nejvyšší horou v celých emirátech. Četl jsem, že je plán na vrcholu vybudovat lyžařský areál 🙂 Na horu se lze dopravit autem, případně jako turistický výlet, kdy si nějakou část vyšlápnete.

Líbil se vám článek?
Keep Scrolling

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *