Fujairah

Fujairah (Fudžajra) jsem krátce představil v popisu jednotlivých emirátů. Jde o emirát v blízkém sousedství Ománu s krásnou přírodou, horami a krásným mořem.

Fujairah zabírá velkou část východního pobřeží SAE díky čemuž je označován za “Východní pobřeží”. To je asi na celém emirátu to nejzajímavější, najdete zde opravdu dlouhé a krásné písečné pláže s parádními podmínkami pro potápění a šnorchlování.

Pobřeží Khor Fakkan je velmi oblíbené pro potápění a šnorchlování, průzračná voda s velkým množstvím ryb, korálů a mořských želv. Ve větších hloubkách jsou zde žřaloci (šedý útesový, leopardí a obrovský).

Hlavní město Fujairah na mě působilo jako návrat do dávné historie, pevnosti, vykopávky a hradby, ale tento dojem na mě zanechaly i vesničky a městečka kolem, např. Bithnah s archeologickým nalezištěm nebo Dibbaand s tvrzí Necropolis.

Tak jako má emirát Ras al Khaimah závody velbloudů, tak ve Fujairah se konají každý pátek na pobřeží býčí zápasy.

Al-Badiyah se nachází 40 km od hlavního města Fujairah a má nejstarší mešitu v SAE. Součástí mešity jsou architektonické prvky. Okolí mešity bylo vykopáno a zjistilo se, že místo bylo obydleno již po 4 tisíce let. Když jsem u mešit, tak nutno dodat že ve Fujairah je i nová mešita, která je druhá největší v SAE.

Samozřejmě tu nejsou pouze hrady a muzea, ale najdete zde i to co v ostatních emirátech, obchodní centra, restaurace a nejrůznější služby. Díky opravdu nádhernému moři je zde spousta agentur na potápění a šnorchlování, vč. celodenních výletů na lodi, kdy jedete na několik míst kde se šnorchluje, dáte si oběd na lodičce, můžete vidět delfín.

Tento emirát je zcela jiný než např. Dubaj, přírodou a možnostmi, budete si připadat že jste v jiné zemi. Z Dubaje je to sem cca. 180 km, což se dá ject i taxi, kor pokud je vás třeba víc. A já tento emirát musím doporučit, za mě velmi zajímavý. Krásné jsou též hory ve kterých jsem viděl plno volně žijících koz, můžete si také udělat výlet do Ománu, místní agentury nabízí nejrůznější výlety kdy v ceně je zajištění víza. No a Omán… to zas jindy, to je moje srdeční záležitost 🙂

Líbil se vám článek?
Keep Scrolling

1 komentář

  1. Pingback: Pláže v Dubaji - kde se koupat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *