Pláže v Dubaji – kde se koupat?

Dubaj pláž kousek od letiště

Dubaj nabízí pěkné pláže s atrakcemi a mnohdy krásným výhledem – na mrakodrapy, umělé ostrovy apod.

Jaké pláže v Dubaji za to stojí?

Ještě než popíši pláže, zde je článek kde popisuji jak se vykoupat blízko od letiště. To může být užitečné pokud máte v Dubaji málo času nebo už jste opustili hotel, ale chcete se ještě vyřádit.

Poté ještě 1 tip na článek na vodní svět Atlantis Dubai, kde se mohou děti vyřádit a vy si můžete dopřávat koupání na klidné pláži.

Pláže v Dubaji podél Jumeirah Road

Dlouhé pláže – né všechny jsou veřejné, jsou to kilometry pláží. Od blizkosti Dubajské Mariny až hodně za Burj al Arab.

Doporučím dvě pláže v této části Dubaje – jedna u Dubajské Mariny, taxi stačí říct Dubai Marina beach. Případně k dubajské maríně můžete dorazit metrem a trochu se projít. Odhadem 700 metrů. Přejdete most přes marínu, půjdete dále k moři a uvidíte. Zde je pěkné zázemí, od sprch, převlíkáren přes možnost si pronajmout lehátko/cabanu.

Je zde dostatek restaurací a barů přímo na pláži vč. malého trhu a vodní atrakce. Můžete se project na velbloudovi přímo na pláži. Po odchodu z pláže můžete navštívit třeba marínu. Nevýhoda je více lidí a doporučím přijít dříve – do 11 hodin. Jinak nemusíte sehnat lehátko. Na druhou stranu plusově hodnotím že sem můžete přijít bez ručníků. Ty vám zde za vratný deposit půjčí, je tu dobré zázemí, takže nebudete nic moc řešit a večer si můžete užít okolí.

Pláže za Burj al Arab – můžete se nechat dovézt na Burj al Arab beach a od Burj al Arab je plno veřejných pláží. Od naprosto klidných přes ty rušné kolem kterých jsou i stánky a restaurace. Výhled na Burj al Arab z moře a pláže je hezká věc. Je zde Kite beach a u ní je skateboard park. Na některých plážích si můžete pronajmout lehátka, má zkušenost je že čím dále od Burj al Arab, tím to bylo levnější. Ty nejlevnější servisy neměly ručníky. Najdete zde trochu klidnější pláže než u první doporučené.

Je zde samozřejmě více pláží, ještě doporučím pokud máte opravdu rádi moře a třeba šnorchlování, zajímá vás příroda, chcete být více v klidu, můžete vyrazit do emirátu Fujairah, který leží v blízkosti Ománu, odměnou vám bude krásná příroda, budete koukat na hory, pohádkové moře kde můžete narazit na želvy, ryby a korály, bílý písek, nádhera.

Další dobrá volba je pláž La Mer – pěkná pláž s více než stovkou restaurací, barů, obchůdků a atrakcí i pro děti. O té jsem psal zvlášť, doporučím přečíst.

Na co si dát pozor na plážích v Dubaji a emirátech

Mnohdy jsem viděl na internetu šířící se fámy. Tak popíšu trochu co a jak. Na veřejných plážích můžete být samozřejmě ve standardních plavkách (bikiny a pánové šortky či normální plavky). Na opalování nahoře bez zapomeňte. A kouřit by jste měli jen u popelníků. Ale pokud nejsou na dané pláži, vždy kouřím a akorát mám nějaký kelímek kam to klepu.

Jakmile vyrazíte mimo pláž, třeba jen do občerstvení přes ulici, měli by jste si vzít tričko. Už se mi stalo, že mě slušně upozornil strážník. Věřím že to nikomu problém neudělá. Žena by mohla mít nějaké jednoduché pohodlné šaty, které na sebe hodí a nikoho nebude pobuřovat.

Bezpečnost na plážích je dobrá. Já se nebál ani na rušné pláži si nechat na stolku u lehátka mobil a peněženku. Přesto pokud je někde hodně lidí, dejte si to třeba do nějaké taštičky. Odpadky vždy samozřejmě do koše.

Fotky – vyhněte se focení lidí bez svolení. Jasně, internet je plný lidí na plážích, ale někomu to může vadit a fotit lidi bez svolení v Dubaji není dovoleno.

Jinak platí že pokud se chováte slušně, můžete si užívat den jak jen umíte. Objednat si jídlo či drink k lehátku – někde to nabízejí. Procházet se po plážích, koupat se a nic neřešit a užít si každou minutu.

Líbil se vám článek?

3 komentáře

  1. Pingback: Pláže v Maroku - ty nejlepší - Maroko Informace

  2. Pingback: Dubaj na co si dát pozor - Dubaj informace

  3. Pingback: Nejkrásnější pláže Kapverdských ostrovů | Kapverdy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *