Dubai Frame – rám mezi minulostí a budoucností

Dubai Frame je skvostná stavba, která vás doslova praští do očí pokud jen projedete kolem. Pokud se vydáte do Dubai Frame, budete mít krásný pohled na starou část Dubaje a novou, super moderní část města. To bylo hlavním cílem.

V roce 2008 byla vypsaná architektonická soutěž, více než 900 návrhů dorazilo k výběru a vyhrál architekt Fernando Donise. Tentýž architekt později žaluje Dubaj že se vše stavělo bez jeho vědomí 🙂

Cena za výstavbu se vyšplhala na 250 milionů AED, tedy cca. 1.5 mld Kč. Na to jak je to zajímavá stavba mi to přijde poměrně pěkná cena, stavba jistě přiláká spoustu turistů napříč světem a dává zase něco navíc této moderní metropoli.

Po západu slunce můžete pozorovat LED osvětlení které mění barvy, přes den Dubai Frame vypadá jako ze zlata. Leč pojďme dovnitř. Od 9 hodin ráno do 9 hodin do večera máte možnost přijít, zaplatit vstupenku (50 AED) a užít si vyhlídku v kombinaci s moderní virtuální realitou.

Nejdříve uvidíte muzeum, které vám ukáže, jak se proměnilo město z rybářského městečka na super moderní metropoli.

V horní spojnici 2 věží vysokých 150 metrů (pro představu Petřínská rozhledna má 64 metrů) je krásná vyhlídka. Podlahy jsou částečně prosklené ale nebojte jen částečně, nejdříve se “zmléční”, takže se můžete vyrovnat se strachem. Výhled na moderní část Dubaje je opravdu skvostný, já třeba obdivuji pravidelně Sheikh Zayed Road a okolní stavby.

Jakmile pojedete druhou věží zpět dolu, ocitnete se na projekci, která ukazuje jak bude vypadat Dubaj za 50 let. Celý objekt používá moderní technologie, virtuální realitu a různé technologické vychytávky.

Dubai Frame se nachází v Zabeel parku, kousek odsud je Dubai Garden Glow, který stojí též za návštěvu, můžete mít 2 atrakce v poměrně krátké době.

Líbil se vám článek?

3 komentáře

  1. Pingback: Ceny v Dubaji - kolik co stojí

  2. Pingback: Dovolená Dubaj - na kolik vyjde optimální dovolená? - Dubaj informace

  3. Pingback: Co musíte vidět v Dubaji - 5 zajímavých míst za 1 den - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *