Co si sbalit do Dubaje?

Co sbalit do Dubaje

Co si sbalit do Dubaje nebo do emirátů? Několik rad na cestu. V Dubaji samozřejmě můžete vše pořídit, ale rozumnou přípravou si můžete ušetřit čas a peníze. Částečně vám může pomoci článek základní informace Dubaj.

Oblečení do Dubaje

Pokud se podíváte na počasí v Dubaji, uvidíte že celoročně zde je teplo, vyjma pár měsíců kdy se může tenká mikinka hodit. Osobně doporučím tenkou bundičku, se kterou přežijete i déšť (kterého je v Dubaji velmi málo). Já na cesty vozím vždy hodně skladné oblečení, které se navíc nemusí žehlit.

Pokud plánujete navštívit nějakou lepší restauraci, procházet se po hezkých místech atp., vzal bych si i pár slušných kousků oblečení, ano v Dubaji vidím i na nejhezčích místech turisty v žabkách a šortkách, osobně to nevnímám moc jako vhodné a jako respektování jiné kultury. Pohodlné tričko které překryje ramena a vypadá hezky + šaty a u mužů třeba tříčtvrteční kalhoty + nějaké vhodné boty bych doporučil.

K oblečení bych doporučil vhodnou obuv, ačkoli všude můžete jezdit levným taxi, občas ty vzdálenosti i vestibulem metra atp. jsou delší.

Nebudu tu psát takový ty věci jako chcete li se koupat, vezměte si plavky atp., zmínil jsem jen to co považuji za rozumné třeba ve srovnání s dovolenou v Chorvatsku.

Počítejte s tím, že ačkoli budete na pláži v plavkách, půjdete třeba jen k občerstvení kousek od pláže a můžete být vykázání, je proto dobré i na veřejné pláže si vzít nějaké tričko, které na sebe hodíte, nebo plážové šaty.

Peníze

Popsal jsem jak je to s penězi v Dubaji v článku Dubaj informace. Ať už si vezete peníze které chcete směnit na místě, nebo kartu na výběr z bankomatu. Vždy doporučím mít třeba 2 kreditky. 1 můžete mít v sejfu na pokoji a 1 u sebe, také v případě ztráty, blokace atp. máte stále možnost vybrat nějaké peníze. Pokud si vezete karty, doporučím asi i tak nějakou menší hotovost pro případ že by byl nějaký výpadek bankomatů, řešili jste nějaký problém atd. Ale to jsou rady které praktikuji ať už jedu kamkoli. Vždy mám nějaké peníze u sebe a nějaké peníze v sejfu na pokoji.

Doplňky které se mohou hodit

Cestovní adaptér – zásuvky v Dubaji a emirátech mají 3 kolty, některé hotely mají redukce atp. Každopádně doporučím pořídit univerzální cestovní adaptér pokud cestujete.

Ručník – malý a skladný, pokud chcete chodit k moři, může se hodit. Pokud si zaplatíte za lehátko, časté je že v ceně je i ručník a vy nemusíte nic řešit. Ale né na všech plážích v Dubaji to je standardem. Např. Decathlon nabízí levné ručníky, které jsou velmi lehké a skladné, přecijen tahat osušky není zrovna komfortní.

Opalovací krém – sluníčko dokáže v Dubaji pěkně spálit. Je to věc, kterou samozřejmě na místě pořídíte, ale proč neušetřit na takové drobnosti.

Alkohol – alkohol v Dubaji je velmi drahý a pořídíte je jen v hotelech a hotelových barech (pokud nemáte povolení na nákup alkoholu v Dubaji. Můžete si přivézt 2 litry tvrdého alkoholu, případně pořídit po příletu alkohol na letišti.

Ještě se mi osvědčilo mít druhý telefon (nemám dual sim). Volání a data na českou simku, to je drahá sranda. Proto si v Dubaji kvůli datům pořídím místní sim kartu a českou přendám do rezervního telefonu, abych mohl dostávat zprávy.

Nezapomeňte

Pas – platnost 6 a více měsíců od data návratu. Doporučím si udělat kopii, pas můžete mít v hotelovém sejfu a u sebe kopii.

Pojištění – zdravotní péče v Dubaji je na špičkové úrovni. Leč soukromá a drahá, těch pár korun za pojištění bych bral jako samozřejmost.

Hodit se také mohou power banky, foťák, nabíječky a třeba základní léky, které tedy můžete pořídit v Dubaji. Ale např. ibalgin, imodium a případně gel na ruce aby jste se mohli najíst na pláži se může hodit.

Pokud už něco zapomenete, nebojte se, v Dubaji a emirátech je spousta supermarketů. V Dubaji mohu doporučit v Deiře obchůdky typu vše za 10 dirhamů, kde pořídíte levné oblečení. Tedy zapomenete li nějakou drobnost a nechcete to kupovat draze, tyto obchody dobře poslouží.

Standardem je že hotel poskytuje mýdla, šampony atp., já si třeba vozím ještě sprchový gel se šamponem. Takový to 2 v 1, samozřejmě kartáček a pastu. Také si vozím kapky do očí, kombinace občasného smogu v centru, písku, slané vody mi nedělá dobře. Ale to je samozřejmě na každém.

Komfortní je také mít v telefonu offline navigaci, můžete si i Google Mapy stáhnout do mobilu, tedy nepotřebujete internet. Vše je poté rychlejší, nebloudíte, plno míst navštívíte pěšky atp.

Můžete si vypsat místa, která chcete navštívit a přibližně u jaké stanice metra se nachází. To vám může ušetřit hodně časů a zbytečných přejezdů kdy jezdíte z jednoho konce města na druhý.

Pokud toho plánujete více navštívit, může se vám vyplatit Turbopass pro Dubai. Pokud chcete navštívit jen pár atrakcí, třeba jako Burj Khalifa, udělejte si online rezervace. Některé atrakce právě jako Burj Khalifa se rezervují online.

Líbil se vám článek?

4 komentáře

  1. Pingback: Co si sbalit do Maroka - Maroko Informace

  2. Pingback: Co na sebe v Dubaji - Dubaj informace

  3. Pingback: Dubaj a časté otázky a odpovědi - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *