Dubaj a časté otázky a odpovědi

Super luxusní hotel v Dubaji - Burj al Arab
Co na sebe v Dubaji

Do Dubaje se můžete oblíct úplně normálně. Plavky na pláž. Kraťasy a tričko na den. A něco slušnějšího třeba na večeři, muzea apod. Téma co na sebe v Dubaji jsem popsat v článku, tak pokud vás to více zajímá, přečtěte si jej.

Co s sebou do Dubaje

Zkráceně – letní oblečení, peníze, platný cestovní pas a mít pojištění. Komplexně jsem se tomu věnoval v článku co si sbalit do Dubaje, doporučím přečíst, najdete tam různé rady a zkušenosti.

Kam do Dubaje

V Dubaji dle mě poměrně důležitá otázka. Můžete být daleko od moře a v místech, kde bez taxi nedáte ani ránu. Parádní jsou místa poblíž Jumeirah pokud chcete být u moře a blízko k centru. Také je zajímavá čtvrť Deira, která je takovým protikladem Dubaje. Můžete se kouknout na doporučené a cenově dostupné hotely v Dubaji. Osobně bych řešil zásadní otázku – co chci v Dubaji dělat a podle toho vybíral. Koukal bych na to, aby poblíž bylo metro, nebo měl hotel shuttle bus. Také aby kolem hotelu byly nějaké možnosti např. na večer.

Kolik hodin je v Dubaji?

V SAE není zimní a letní čas, v našem zimním čase si přičtěte k hodinkám 3 hodiny, během letního času 2 hodiny. Mrkněte na základní informace k Dubaji, kde podobné věci najdete.

Jak draho je v Dubaji?

Zkráceně řečeno – v Dubaji bych počítal s 2x takovou cenou jako v ČR. Chcete levné bistro? Zaplatíte třeba 150 Kč za oběd. Některé položky jsou v Dubaji i levnější (třeba taxi), některé velmi drahé. Podívejte se na článek ceny v Dubaji, kde popisuji ceny potravin, restaurací, zábavy, dopravy apod.

Jak se mluví v Dubaji?

Věřte, že v Dubaji se domluvíte skvěle anglicky. V emirátech je více než 80% lidí z jiných zemí, místní jsou v menšině. A tak logicky angličtina je univerzální jazyk, který musí každý alespoň trochu ovládat.

Většinu otázek najdete zodpovězených na tomto webu. Zkuste vyhledávání, případně projít kategorie. Také v horním menu najdete základní články. Základní články popisují většinu informací a odkazují více do detailu.

Máte otázku, kteoru jste na webu nenašli? Zeptejte se nás v komentáři, nebo využijte náš Facebook.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *