Dubaj čtvrtě – jak se orientovat v Dubaji

Ať už hledáte ubytování (tip na hotely v Dubaji) nebo si plánujete výlety, je dobré alespoň trochu vědět kde co je. Aby jste nejezdili z jednoho konce Dubaje na druhý.

Downtown Dubai

Asi ta nejhlavnější čtvrť Dubaje – najdete zde Dubai Mall, Burj Khalifa, dubajské fontány atd.

Jumeirah

Jumeirah je známá především pro své pláže a hotely a některé pěkné stavby kolem pláží. Najdete zde několik krásných pláží, můžete jít pěšky kousek za Dubai Marina k moři a jít od začátku Jumeirah Beach až ke Kait Beach, můžete vidět Burj al Arab, dá se jít minimálně 7 kilometrů podél pláží.

Dubai Marina

Nejmodernější část Dubaje, krásné mrakodrapy, přímo Marinou můžete procházet, nebo se svézt na výletní lodi. Večer vše svítí a má své kouzlo si zde sednout, pozorovat jachty, svítící mrakodrapy a čerpat pěknou atmosféru.

Bur Dubai

Historická Dubaj – západní strana Dubai Creek. Dubai Creek záliv odděluje Bur Dubai od Deiry. Je zde např. Zabeel park nebo Goldsouk, kterým lze projít do Deiry. Mezi Deirou a Bur Dubai jsou oblíbené lodičky Abra, za 1 AED se můžete dostat na druhý břeh.

Deira

Deiru jsem zde popisoval několikrát, pro mě je to taková druhá tvář Dubaje. Jsou zde tržnice, obchůdky a restaurace lidí z různých koutů světa, večer to má svojí atmosféru. V některých částech Deiry najdete pravý protiklad luxusních částí Dubaje, např. tu lidi opravují na ulici boty, prodává se zde levné jídlo, na ulicích se grilují kuřata…

Al Satwa

Čtvrť kde převládají lidé z Indie, Filipín a Bangladéšhe, mají zde i spoustu obchodů a restaurací.

Al Karama

Čtvrť kde najdete levnější restaurace, jinak je to hlavně rezidenční čtvrť.

Mirdiff

Novější čtvrť s uměle vybudovaným lesem v poušti, je zde např. nákupní centrum City Center Mirdiff, nebo Abaya Mall, kde najdete především obchody s arabskou módou.

International City

Nezajímavá čtvrť plná číňanů 🙂

Jebel Ali

Tato čtvrť má druhý uměle vybudovaný palmový ostrov.

Emirates Hills a Arabian Ranches

Luxusní čtvrť v Dubaji, drahé bydlení, golfový klub.

Pokud plánujete dovolenou, doporučím koukat na 2 místa

Hotely na Jumeirah beach je skvělá volba pokud chcete být hned u moře a v blízkosti toho hlavního centra. Hotely v Deiře jsou dobrá volba pokud chcete vybírat z levnějších hotelů a užít si večery v uličkách plných blikajících obchůdků. Celkově Deira je levnější čtvrtí ať už hodnotím restaurace, hotely nebo obchody. Pokud budete u metra, budete stejně v blízké dostupnosti toho hlavního.

Mimochodem k tomu se vám může hodit tip na cenově dostupné a dobré hotely v Dubaji.

Pokud chcete Dubaj vidět, doporučím určitě projít si místa jako Dubai Mall a Burj Khalifa, kam se dostanete i metrem nebo taxi. Poté Dubai Marina, odkud můžete pešky snadno dojít k Jumeirah Beach a poté jít až k Burj al Arab. Poté se můžete někde občerstvit a vyrazit do Deiry, projít si Gold Soukr, svézt se lodí Abra. To jsem dal takový tip na 1 den, kdy uvidíte moderní část Dubaje, starou část Dubaje, svezete se přes Dubai Creek, uvidíte tržnici se zlatem, moře a pěkné pláže.

Koukněte na mapu Dubaje pokud se chcete ještě více orientovat.

Líbil se vám článek?
Keep Scrolling

2 komentáře

  1. Pingback: Dubaj last minute - Dubaj informace

  2. Pingback: Dubaj a časté otázky a odpovědi - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *