Dubaj a alkohol

alkohol v Dubaji

V Dubaji je to s pořízením alkoholu těžší, každopádně zapomeňte na to, že by jste třeba byli alkohol na pláži!

Alkohol se dá v Dubaji pořídit v hotelích, ale je to většinou velmi drahé. Pivo klidně 200 Kč, nejlevněji jsem jej měl v hotelu kolem 120 Kč. Řešením pak je all inclusive, případně pokud si chcete dopřát alkohol a nemáte all inclusive, tak si vyrazit na večeři do hotelu, kde nabízí i neomezenou konzumaci alkoholu. Například hotel Armani v Burj Khalifa nabízí večeře formou bufetových stolů s nealko nápoji. A za příplatek 100 dirhamů máte i neomezený alkohol.

tip: přečtěte si o rooftop barech v Dubaji – mnoho z nich nabízí alkohol (jsou součástí hotelu). A nabízí skvělý výhled, často také jídlo a zábavu.

Kde vyjma hotelů pořídit v Dubaji a emirátech alkohol?

1, letiště – na letišti v Dubaji (tedy při příletu) si můžete nakoupit alkohol a není příliš drahý!

2, ve specializovaných obchodech, např. Mmidubai, na webu si nejdříve musíte zařídit licenci (získat kartičku na nákup alkoholu), není to jednoduchý a chtějí vyjma pasu i potvrzení příjmu, zaměstnání atp. To je spíš pro ty, kteří např. žijí v emirátech kvůli práci.

3, mimo Dubaj – některé emiráty umožňují nákup alkoholu

Emirát Ajman – s trochou nadsázky bych Ajman nazval rájem pro alkoholiky 😀 Pořídíte tu alkohol i v supermarketech.

V emirátech Umm Al Quwain a Ras al Khaimah jsou specializované obchody. Na internetu hledejte liquer store, někde si můžete alkohol pořídit. Také v těchto emirátech se dá občas domluvit na dobré ceně třeba v 3 hvězdičkovém hotelu (osobní zkušenost).

Pozor při nákupu v emirátu Ajman! Slyšel jsem o lidech, kteří čekají na cizince u obchodu a následně vás pronásledují v autě. Jakmile jste na území emirátu Sharjah (poblíž Dubaje), zastaví vás s tím že pokud jim nedáte určitý obnos peněz, zavolají policii s tím že máte auto plné alkoholu. V emirátu Sharjah je totiž alkohol zcela zakázaný. To berte jen jako malý tip. Pokud nakoupíte v Ajmanu alkohol, běžte se třeba projít. Poté si vemte taxi nebo nasedněte do autobusu a vyražte. Dejte si pozor zda vás někdo nesleduje, může se to pěkně prodražit.

Všechny emiráty vyjma emirátu Sharjah povolují alkohol v hotelích.

V Dubaji například v Deiře najdete hotely s bary, kde je i nějaká show, hudba atp. a můžete zde pořídit i alkohol. Počítejte ale s tím, že alkohol je velmi drahý.

Dubaj a alkohol
4 (80%) 2 vote[s]
Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Dubaj na co si dát pozor - Dubaj informace

  2. Pingback: Egypt alkohol a cigarety - Egypt informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *