Co na sebe v Dubaji

Co sbalit do Dubaje

Možná řešíte téma co na sebe do Dubaje. Jaké si vzít oblečení? jak je to s pravidly? Často čtu naprosté nesmysly a proto jsem se rozhodl napsat tento článek.

Můžete si také přečíst co si sbalit do Dubaje. Ale k věci. Pokud řešíte co na sebe v Dubaji navléknete, rozhodně se nemusíte příliš obávat. V Dubaji jsou miliony turistů rok co rok, kteří chodí jako doma. Tričko, kraťasy (protože je teplo). Na pláži standardní plavky. Na veřejných plážích můžete být v normálních plavkách, jaké si berete třeba do Itálie.

Ženám bych doporučil spíš s ohledem na slušnost vůči místním (kterých je v zemi naprosté minimum) mít menší výstřih a třeba šaty ke kolenům. Ačkoli to většina lidí vůbec neřeší, já bych to viděl jako slušnost.

Nezapomeňte na nějaký slušnější kousek třeba na pěknou večeři. Přesto že i v luxusních hotelech jsem viděl turisty v šortkách a tričku, nepřijde mi to zrovna nejvhodnější. Některé hotely pak mohou vyžadovat lehce formálnější oblečení. Bavíme se o tom, že třeba muž může mít džíny, kalhoty a košily, nebo polokošily. Žena třeba šaty. A nějaké normální boty, né žabky nebo sandále.

Jak se oblékat v Dubaji?

Výše jsem to popsal, ale znovu to zdůrazním. Přes den mějte pohodlné oblečení. Především komfortní obuv. I když pojedete někam metrem, mnohdy třeba vestibul metra může mít přes kilometr. Chcete projít nákupní centrum? Připravte se na to, že můžete nachodit kilometry. Tedy bych volil komfortní obuv.

Ženám doporučím mít třeba v kabelce šátek. Jednak pokud by jste chtěli navštívit některou z mešit, bude se hodit (ačkoli je možné to řešit na místě). Ale především počítejte s tím, že v Dubaji jsou velké teplotní rozdíly. Venku může být 40 stupňů a v taxi nebo nákupním centru bude klidně sotva 20 stupňů. A v ten moment šátek přijde vhod.

Na pláž doporučím dámám mít nějaké jednoduché šaty, které na sebe můžete jen rychle nahodit. Pánové to mají jednoduché. Pokud mají šortkové plavky, tak si vezmou tričko a mohou jít např. přes ulici do restaurace/kavárny apod.

Věřte že otázky jako: Co na sebe v Dubaji? jak se oblékat v Dubaji? A podobné otázky jsou zbytečné. Často vídám na internetu různé fámy. Já říkám člověk by neměl vypadat jako šupák, pokud nejde do lesa nebo na pole. A to platí i pro Dubaj.

Přečtěte:

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Dubaj a časté otázky a odpovědi - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *