Počasí v Dubaji

počasí Dubaj celoročně

Počasí v Dubaji bych rozdělil na 2 části. V jedno období jsou zde velmi vysoké teploty kolem 40 stupňů i více. A na období kdy je příjemné sem vyrazit. Nejlepší měsíce na návštěvu Dubaju potažmo celých emirátů je listopad, prosinec,březen a duben. Měsíce jako leden a únor jsou měsíce, kdy to není optimální na koupání a večery jsou chladnější. Ale na procházky a poznání Dubaje stále velmi dobré měsíce.

Průměrné teploty a slunné hodiny + dešťové srážky v Dubaji pro celý rok:

Jak je z obrázku patrné, leden a únor je více srážek, ale stále je to velmi málo. Teploty jsou nižší a v noci kolem 14 stupňů, když fouká, pocitově je ještě chladněji a na koupání to příliš není. Ačkoli můžete mít teplejší pěkný den a v poledne se schladíte v moři.

Od půlky května do září bych naopak nedoporučoval příliš návštěvu kvůli velmi vysokým teplotám, navíc hodně lidem dělá problém se pohybovat mezi 40 stupni venku ve stínu a 20 stupni v klimatizovaných prostorách. Obchodní centra, hotely a často i taxi jsou velmi klimatizované. Vše je navíc velmi rozpálené, tedy je problém se o něco opřít, sednout si apod.

Počasí v prosinci je akové hraniční, ale já v Dubaji a emirátech byl několikrát na Vánoce a vždy jsem se i koupal. Nikoli celý den a každý den, ale třeba v týdnu 3x, 4x v odpoledních hodinách. Počasí velmi příjemné a posledního Silvestra v Dubaji jsem byl do rána v tričku a šortkách, kolem 2 hodiny ranní by se hodilo něco tenkého přes ramena, ale stále teplo.

Průměrná teplota vody v Dubaji dle měsíců teplota moře Dubaj

Jak můžete vidět, voda má parametry ke koupání téměř celý rok, i teplota kolem 22 stupňů v první měsíce nového roku je stále příjemná pokud je teplý den, ale již to není na to být ve vodě hodinu.

Pokud hledáte dovolenou na prosinec, koukněte ještě na počasí Kapverdy, pokud máte rádi arabskou kulturu, může vás zajímat počasí Maroko.

V letní měsíce počítejte s tím, že bez obuvi či žabek do vody ani nedojdete jak je písek rozpálený a moc se nezchladíte.

Počasí Dubaj dle měsíců detailněji

Aktuální počasí Dubaj

V červeném políčku můžete vidět UV index a pod tím riziko srážky v procentech.

Líbil se vám článek?

9 komentářů

 1. Pingback: Počasí Marakéš - Maroko Informace

 2. Pingback: Počasí Dubaj únor - Dubaj informace

 3. Pingback: Co si sbalit do Dubaje? - Dubaj informace

 4. Pingback: Dubaj last minute - Dubaj informace

 5. Pingback: Počasí Maroko - Maroko Informace

 6. Pingback: Egypt počasí - teplota moře a vzduchu - egypt-informace.eu

 7. Pingback: Hurghada Egypt - oblíbená egyptská destinace - Egypt informace

 8. Ondřej Reagovat

  Chystáme se do Dubaje v prosinci, je jistota že se dá koupat v moři? O počasí jsem četl více různých článků a každý píše něco jiného.

  • admin Autor článkuReagovat

   Dobrý den, určitě! Ke konci prosince, tedy druhá půlka počítejte s tím, že to půjde třeba od oběda do 3, 4 hodin. Nějaký ten den také . může být chladněji, ale v Dubaji jsem byl několikrát na Vánoce a vždy jsem se koupal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *