Počasí Dubaj prosinec

Počasí v prosinci je v Dubaji a emirátech ideální na návštěvu, můžete spojit příjemné a teplé podnebí s oslavou Vánoc či Nového roku. I se vykoupete v moři, ale již není horko a hlavně ke konci roku ve večerních hodinách vám může být chladno (něco tenkého na tričko to jistí.

Teplota vzduchu je z počátku měsíce kolem 28-30 stupňů, ke konci měsíce prosince kolem 24-26 stupňů, večery již občas chladnější, kolem 15 stupňů, nutno ale dodat že ulice jsou nahřáte a jen málokdy mi bylo chladno třeba i ve 2 hodiny ráno.

Při slunečném dni se stále můžete v odpoledních hodinách koupat, na sluníčku je teplo, voda má kolem 25 stupňů. I přechody z venku do klimatizovaných prostor jsou příjemnější než v letním období.

Jak můžete na obrázku vidětběhem prosince se může objevit dešťová přeháňka, zažil jsem to jen jednou, přišla ve večerních hodinách písečná bouře, ochladilo se a mrholilo, nebylo vidět na metr z ničeho nic, ale druhý den bylo krásně, slunečno a teplo, jen ještě foukalo a na koupání to nebylo, další dny ale již ano.

teplota moře Dubaj

Teplota moře je ještě příjemná. V prosinci jsem se i několikrát koupal v aqua parku na Palmovém ostrově. Moře čerpá z předešlých teplých měsíců, ke konci prosince již obvykle má kolem 24 stupňů.

Doplňující informace k počasí v Dubaji v prosinci:

  • průměr počtu deštivých dnů v celém měsíci: 3,8
  • průměr srážek za měsíc: 16,2 mm
  • sluneční svit – délka: 8 hodin
  • denní světlo – délka: 10,5 hodin
  • UV index: 5 – středně vysoký, stále je dobré se v poledních a odpoledních hodinách mazat krémem na opalování.

Doplňující odkazy:

Komplexní popis počasí pro celý rok v Dubaji naleznete zde.
Počasí v Abu Dhabi zde.

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Počasí v Dubaji - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *