Dovolená Dubaj – na kolik vyjde optimální dovolená?

Za kolik si lze udělat dovolenou po vlastní ose a za kolik pořídit přes cestovní kancelář? + mé zkušenosti a rady.

Dovolená Dubaj na vlastní pěst

Letenky Praha – Dubaj – Praha – od 5 000 Kč se Smartwings z Prahy, neřeším teď že občas je nějaká akce. S Emirates je to dražší, zase více komfortu, na druhou stranu let do Dubaje je přímý a jen 6 hodin, myslím že na to člověk nepotřebuje moc. Emirates strašně rád využívám na lety přes Dubaj ale s tím že v Dubaji přesedám a pokračuji třeba do Asie, na takové lety je Emirates špička.

Ubytování v Dubaji – vybírejte hlavně dostupnost, klidně stačí aby byl hotel u metra, tím se dostanete za chvilku všude. Ale zcela narovinu je super když máte kolem hotelu možnosti na večerní chození. Já třeba volím Deiru, kde jsou levnější hotely, do centra kousek, večer to tam žije. Jsou části kde máte krásné mrakodrapy ale ani kolem nemůžete moc chodit. Deira je v tomto skvělá. Ale těch míst je v Dubaji dost, při výběru řešte metro, případně obchody, restaurace poblíž. Vždy volím hotel se snídaní, fajn je bazén. Naopak polopenze či večeře by mě obtěžovali, vracet se kvůli jídlu přes celou Dubaj, ve finále by mě to vyšlo mnohdy dráž než se někde najíst a ušetřím spoustu času.

Cena ubytování v Dubaji – 2 lidi na týden, slušný hotel u metra v prosinci 4 hvězdičky se snídaní – 10 000 Kč

Doprava, transporty – přečtěte si o doprava v Dubaji. Řekněme že nebudete moc šetřit, 2000 Kč.

Jídlo v Dubaji – přečtěte si o jídle v Dubaji a tip na restaurace v Dubaji. Řekněme tedy 6 obědů, 7 večeří, nějaké posezení ve 2 lidech, nějaká svačina – 12 000 Kč
To jsem udělal takový mix – nějaká slušná restaurace, levnější restaurace. Dalo by se stravovat za půlku ve dvou lidech, ale na dovolenou třeba nejedete šetřit a je škoda nevyzkoušet některá jiná jídla.

Zábava – zábava, výlety, na tom můžete utratit strašný prachy, ale chcete li to mít levně a mít opravdu bohatý program, můžete využít Turbopass. Budete v tom mít i výlet do Abu Dhabi, projížďku na lodi, vstup na Burj Khalifa, muzea, pokud vezmete týdenní pro 2 lidi, tak jsme na 340 eurech, tedy 8800 Kč, řekneme ale že si tam dáte ještě něco mimo nabídku a počítejme 10 tisíc.

Pojištění, výdaje a jiné – tady bych dal pojištění + řekněme něco navíc, třeba víc projezdíte, nebo zajdete do klubu, nebo si uděláte něčím radost, počítejme ve dvou 5000 Kč

Suma sumárum – celkem týden pro dva na vlastní pěst pěkná dovolená – 50 000 Kč +-

Myslím že ani nestihnete vše projezdit, užijete si Dubaj, občas si užijete nějaké pláže, když to přepočtu na 1 osobu, nepřijde mi to nic strašného. Moc jsme nešetřili ani neutráceli.

Ušetřit jde na jídle, ale zrovna tak lze utratit víc a to i násobky, když budete opravdu chtít ušetřit, bookujte ubytování nějakou dobu předem, třeba na Vánoce je dost probráno v prosinci a nabídka nižší. I za 8 tisíc pořídíte pěkný hotel kousek od metra.

Ušetřit můžete i na Turbopassu, řekněme že si jej nekoupíte, uděláte si výlet autobusem do Abu Dhabi, navštívíte nějakou atrakci, třeba Dubai Frame, budete procházet souky, více se koupat. V takovém případě ve dvou ušetříte oproti výše navrhované variantě třeba 5 tisíc a pořád toho budete moci dost navštívit a vidět. Tím chci říct že dobře promyšlená dovolená s programem, jídlem, zábavou se dá ve 2 na týden v prosinci uskutečnit kolem 40 tisíc.

Nezmiňuji tu levnější varianty, můžete vyrazit jen za mořem, neřešit moc transfery a taxi ale jen metro, šetřit na jídle a budete zase finančně jinde.

Dovolená last minute Dubaj

Last minute nabízí snad každá cestovka, ale jen málokdy je to last minute, já osobně doporučím Invii, ta vyhledává v nabídkách všech cestovek. Najdete i nabídky kolem 10 tisíc na osobu vč. letenky, ubytování se snídaní. Ale když si vezmete náklad na 2 osoby + nějaká ta zábava, občerstvení, program, vlastně ani tak moc neušetříte. Ale prostě chápu, plno lidí má raději vše zajištěno.

Jen doporučím nespoléhat na to, že vyberete 1 nabídku co se vám líbí a poletíte, často se dozvíte že již nabídka není k dispozici a bude vám nabídnuta jiná možnost. Pokud ale chcete ject jen na koupačku, mít vše zajištěné a třeba i s polopenzí či all inclusive, může to být volba.

Last minute do Dubaje můžete zkusit vyhledat zde:

Standardní dovolená přes CK

Standardní dovolená na týden v trochu slušném hotelu na trochu slušném místě stojí řekněme od 20 tisíc na osobu, máte v tom stravování, dopravu, tranfer z letiště do hotelu, hotel s bazénem. Nemáte v tom výlety a program. Doporučím primárně řešit kde se nachází hotel, to je v Dubaji nesmírně důležité. Některé hotely mají i bezplatný shuttle bus na pláž.

Pěkný hotel na pláži s all inclusive v Dubaji začíná řekněme na 30 tisících za osobu, pokud chcete takovou dovolenou, koukal bych na hotely kolem Jumeirah Beach, budete na skvělém místě, na plážích a zároveň v centru Dubaje.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *