Jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabi?

Pokud jste v Dubaji, může se naskytnout otázka co navštívit za jiné místo, přeci jen pokud jste zde na více dní, jste několik tisíc kilometrů od domova, je škoda nevidět i jiná místa, která jsou blízko. Nejblíže je emirát Sharjah, tam se dostanete třeba taxíkem, ale zajímavé je i Abu Dhabi, tento emirát je vzdálený přibližně 140 kilometrů z Dubaje.

Jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabi?

Taxi – rychlá volba, komfort a pokud vás je více, třeba 3 lidi, je to i cenově poměrně levný. 1 cesta vás orientačně vyjde na 300 AED, tedy cesta do Abu Dhabi a zpět do Dubaje na 600 AED k tomu nějaké jízdy po Abu Dhabi, jste třeba na 700 AED. Ze stanice metra Ibn Battuta je to blíže, nějakých 115KM a tedy ušetříte pokud máte např. jízdenku na metro. Cena může být nižší i z centra, záleží ale na tom kde se nacházíte, počítám s nástupní sazbou, nějakým čekáním, taki něco objede, než se vymotá z uliček…

Jsou i levnější možnosti taxi, např. gettransfer.com – můžete si objednat auto, případně můžete mít auto se šoférem na celý den, 8 hodin, 12 hodin apod., vím že to jde a jde i takto najmout i taxi, zkušenost mám ale jen s taxi najatým na den v Dubaji, platil jsem 600 AED, řidič potom vaše lidi vozí kam chtějí (po Dubaji), počká na ně, zase je nabere, lidi nečekají, toto často využívají agentury na výlety.

Autobus – zde mám zkušenost jen s RTA autobusy, jsou to státní autobusy, je zde dobré mít RTA kartičku, kterou můžete využít na nejrůznější dopravu v Dubaji, od metra přes tramvaj v Maríně až po zmíněné autobusy, máte na kartičce kredit a nic neřešíte.

Cena je 25 AED, stanice jsou na více místech, např. u Gold souk, nebo stanice metra Ibn Battuta od které to je rychlejší. Cena je pak o nějaký dirham levnější a ušetříte cestu po Dubaji.

Vrtulníkem – pokud nepočítáte každý dirham, můžete to mít stylově, vrtulník pro 5 osob z Dubaje do Abu Dhabi stojí kolem 15 tisíc AED, jedna cesta, 40-50 minut. Zkušenost nemám, možná by šlo se domluvit na nižší ceně s tím že poletíte i zpět, nevím.

A to nejlepší na závěr – popisoval jsem zde Turbopass pro Dubaj, v ceně máte výlet lodí do Abu Dhabi a autobus do Abu Dhabi a k tomu samozřejmě spousta vstupů v Dubaji a výlety. Pokud si chcete užít dovču a nechcete moc počítat, je to nejlevnější možnost, máte spoustu věcí v ceně a neřešíte že jen vstup na Burj Khalifa a výlet do pouště by stálo více než tato kartička.

Jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabi?
5 (100%) 2 votes
Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Ceny v Dubaji - kolik co stojí

  2. Pingback: Co navštívit v Abu Dhabi - méně tradiční místa - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *