Co navštívit v Abú Zabí (Abu Dhabi)

Abu Dhabi (já používám Abu Dhabi, ale jinak v čechách se hojně používá Abú Zabí) je hlavním městem Spojených arabských emirátů. A druhým nejlidnatějším městem po Dubaji.

Zde jsem popsal lehce jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabi a zpět, samozřejmě pokud jste v Abu Dhabi, můžete použít stejné řešení na návštěvu Dubaje.

Velká mešita šejka Zayeda

Tato mešita patří mezi největší na světě. Vejde se sem až 41 tisíc věřících. Mešita je nádherně zdobená barevnými kameny, 24 karátových zlatem a celá je z bílého mramoru.

Uvidíte tu největší lustry na světě od firmy Swarowski. Vstoupit můžete dovnitř, dostanete oblečení, aby jste byli zahalení, ženy tradiční abáju.

Vstup a zapůjčení oblečení je zdarma! Jsou zde i bezplatné organizované prohlídky v určité časy. Případně dostanete audio průvodce v několika jazycích (angličtina samozřejmě nechybí).

Stavba je opravdu fascinující. Uvidíte zde spoustu odlesků, stavba už z dálky je fascinující a je vidět, že těch 15 miliard bylo investováno opravdu dobře 🙂 Představte si 100 metrů vysoké minarety a 82 kopulí, to je mešita šejka Zayeda (Sheikh Zayed Grand Mosque).

Pobřežní promenáda Corniche Road

8 km dlouhá promenáda, kde je i pláž Corniche Beach. Můžete se procházet podél oceánu, vcelku pěkné místo na relax. Na konci promenády můžete vidět jeden z nejdražších hotelů světa – 7 hvězdičkový Emirates Palace.

Pouštní ostrov Sir Bani Yas Island 

Zajímavé místo s hotely a divokou přírodou, je zde pěkná rezervace Arabian Wildlife Park, kde je více než 10 tisíc zvířat.

Zábavní park Yas Island

Největší krytý zábavní park na světe, součástí jsou hotely, nákupní centra, restaurace i zábavní parky. Najdete zde Ferrari World s nejrychlejším okruhem Yas Marina a ohromný vodní svět Yas. Můžete si project okruh formule 1 např. Na kole, nebo v monopostu, případně jen projít, je zde plno možností.

Na závěr bych dodal, že jsou zde samozřejmě ohromná obchodní centra, ale především krásné budovy, nádherné mrakodrapy a hotely, některé stavby zase velmi jiné než v Dubaji, proto pokud vás takové stavby fascinují, určitě si projděte město, stavby jako Emirates Palace, Abu Dhabi National Exhibition Center nebo Aldar HQ Building jsou za mě opravdu fantastické.

Abu Dhabi má kolem plno menších ostrovů, kde se dost staví, můžete se také dostat na některý z ostrovů. Najdete zde také souky (tradiční tržnice) se zlatem, kořením, kobercema, rybami atd.

Pokud do Abu Dhabi přijedete autobusem přes Turbopass, můžete se nechat vozit autobusem s otevřenou střechou po městě a navštívíte to hlavní. Díky Turbopass můžete též navštívit Ethiad Towers Observation Deck se slevou, zaplatíte jen kolem 50 AED a v ceně máte 50 AED na jídlo a pití, standardně se platí 95 AED. Budete mít výhled ze 74 patra a výhled kolem celého Abu Dhabi.

Líbil se vám článek?

2 komentáře

  1. Pingback: Co navštívit v Abu Dhabi - méně tradiční místa - Dubaj informace

  2. Pingback: Dubaj hlavní město - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *