Co navštívit v Abu Dhabi – méně tradiční místa

Warner Bros Abu Dhabi

K Abu Dhabi zde najdete některé informace, například jak se dostat z Abu Dhabi do Dubaje a zpět.
Nebo co navštívit v Abu Dhabi – tam zmiňuji nejčastější místa.

Dnes dám tipy na méně známá místa, třeba se Vám to bude hodit 🙂

Muzeum Louvre v Abu Dhabi

Muzeum Louvre v Abu Dhabi jsem lehce popsal v článku, toto místo bude pro hodně lidí zajímavé. Nejen obrazy, ale také samotnou budovou.

Abu Dhabi Louvre
Abu Dhabi Louvre

Warner Bros. World Abu Dhabi

Jste v emirátech s dětmi? Warner Bros svět může být jejich splněným snem. Potkají se zde s maskoty, kteří jsou jako postavičky, tedy Tom a Jerry, Flinstoneovi, Scooby-Doo a další.

Celý tématický park je jedním z největších krytých zábavních parků na světě. Najdete zde nejrůznější atrakce, tématická místa dle seriálů a filmů a jistě si to užijí všichni. Vstupné – 1 dospělý + 1 dítě kolem 500 AED. Skvělá je restaurace, kde jste jakoby u Flinstoneových v restauraci. A můžete si dát obrovský burger 🙂

Na oficiálních stránkách wbworldabudhabi.com máte také možnost si pořídit výhodný balíček na 3 místa v Abu Dhabi. Případně celoroční tiket, pro představu dítě vyjde na 790 AED a dospělý na 990 AED na celý rok. Případně jsou i premium roční vstupy atd. Samozřejmě zde můžete i nakoupit nějaké suvenýry, občerstvit se, na to se v emirátech myslí snad všude.

OBSERVATION DECK AT 300

Nejvýše položená restaurace v Abu Dhabi, výhled na celé Abu Dhabi ze 74 patra. Vstupné 95 AED obsahuje kredit 55 AED na jídlo a pití. Za mě osobně možná ještě zajímavější než Burj Khalifa. Ale to je samozřejmě o preferencích. Saláty za 45 AED, sendviče 65 AED, láhev vína od 160 AED.

Tedy v rámci vstupného si nejen užijete výlet, ale i si dáte třeba salát s masem. Jak se sem dostat? Jumeirah at Etihad Towers, věž 2, 64 patro.

Emirates Park Zoo

ZOO v Abu Dhabi, zcela narovinu menší ZOO. Na druhou stranu můžete vidět spoustu zvířat. 35 AED vstupný, případně 80 AED což obsahuje zároveň 5 aktivit. Některá zvářata můžete za 10 – 15 AED krmit. Děti mohou jezdit za 15 AED na velbloudovi, koni a poníkovi. K dispozici jsou i menší balíčky kolem 50 AED.

Dnes jsem chtěl ukázat nějaké další možnosti v Abu Dhabi. Toto město a emirát se rozrůstá a připravuje další a další projekty, podobně jako Dubaj. Pokud sem vyrazíte třeba jen na výlet z Dubaje, rozhodně budete mít “nabušený” den. 🙂

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Dubaj last minute levně - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *