Muzeum Louvre Abu Dhabi

Abu Dhabi Louvre

O Abu Dhabi jsem tu něco málo napsal, především popisuji jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabi a také co navštívit v Abu Dhabi. Dnes představím nedávno spuštěnou pobočku francouzského muzea Louvre.

Muzeum Louvre v Abu Dhabi a nejdražší obraz

V loňském roce v New Yorku se vydražil obraz na neuvěřitelných 450,3 milionu dolarů, jde o obraz Salvator Mundi (Spasitel světa) od Da Vinciho, tento obraz můžete vidět právě v Abu Dhabi.

Dále tu najdete vystavených více než 600 uměleckých děl a přibližně 300 zapůjčených děl z pařížského Louvre.

Muzeum se nachází na adrese Saadiyat Cultural District, Saadiyat Island, nemusíte hledat, stačí taxikáři říct muzeum Louvre. Jinak zde staví autobus číslo 94 a zastávka se jmenuje po muzeu.

Vstupné pro dospělé je 63 AED, mládež od 12 do 22 let má vstup za polovinu a děti do 12 let zdarma. Kdo má rád umění, jistě si přijde na své.

Mimochodem na stejném ostrově v Abu Dhabi bude v brzkých měsících otevřeno Guggenheim muzeum.

Mimochodem Saadiyat Island na kterém se muzeum nachází je velmi zajímavý ostrov. V Abu Dhabi a potažmo celých emirátech sloužit jako hlavní místo pro umělecky zaměřené lidi. Plán je z toho udělat nejnavštěvovanější umělecké místo na světě. Najdete tu i hotely a senzační pláže s krásným bílým pískem. Tedy pokud se vydáte do muzea, doporučím se podívat i lehce po okolí.

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Co navštívit v Abu Dhabi - méně tradiční místa - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *