Legoland Dubaj

Legoland v Dubaji je skvělé místo především pro rodiny s dětmi. 6 tématických oblastí a více než 40 atrakcí,15,000 modelů postavených z více než 60 milionů kostiček, to je Legoland Dubaj.

Legoland v Dubaji je ze 2 parků – Legoland a Legoland Water Park.

Legoland Dubaj

Je to takový dětský lunapark s atrakcemi, můžete obdivovat stavby z LEGO kostiček, část Dubaje z kostiček, nebo jezdit na atrakcích. Najdete tu jak velmi jednoduché stavby tak i velmi složité, děti si mohou na památku vylisovat svou vlastní kostičku nebo rozvíjet své dovednosti.

Setkáte se zde se známými postavičkami ze světa LEGA jako jsou hasiči, policisté, sami si vyzkoušíte nejrůznější profese.

Děti od 6 do 12 let si mohou zajezdit v autoškole a získat svůj vlastní “řidičský průkaz”. Menší děti si mohou hrát a zkoušet LEGO v Duplo Valley, starší děti zase mohou vyzkoušet Master Builder Academy.

K adrenalinovějším atrakcím – horská dráha s rychlostí 60km/h kdy jedete na drakovi, část Adventure stojí za to prozkoumat, budete projíždět budovou se ztraceným pokladem, sledovat ryby a žraloky z malé LEGO ponorky. Zajímavé je zde 4D kino.

Legoland Water Park Dubaj

Další park Legolandu, kam musíte mít zakoupenou vstupenku. Bazény, skluzavky, tobogány, jízda na člunech mezi vlnami. Pro menší děti dle mého lepší než klasické vodní aquaparky.

Občerstvení v Legolandu Dubaj

Riverland – to je místo s obchůdky a restauracemi, zde se občerstvíte, odpočinete, můžete pořídit suvenýry. Mimochodem obchůdků v Legolandu je dostatek, stejně tak toalet. Vše je velmi domyšlené, aby si to rodina s dětmi opravdu užila.

Dá se zde být celý den, ideálně pokud není velké horko, ale zároveň pěkné počasí, což je ale v Dubaji celý rok 🙂

Vstupné do Legoland Dubaj

Denní ticket 295 AED, dětský 250 AED. Celoroční ticket bez ohledu na věk 765 AED. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Denní ticket do obou parků je o 100 AED dražší.

Za zvážení tedy stojí zda by jste nevyužili roční ticket, pokud se do Dubaje chystáte např. 2x a děti by zde mohli být vícekrát.

Adresa a dostupnost Dubaj Legolandu

Dubai Parks and Resort na Sheikh Zayed Road, můžete se sem dopravit taxi nebo využít bezplatný autobus, ten jezdí od velkých nákupních center a hotelů. Osobně doporučím využít taxi pokud nejste v hotelu od kterého jezdí shuttle bus. Od Dubai Marina je Legoland vzdálený přibližně 25km, ale s ohledem na cenu vstupného je lepší ušetřit čas a užít si maximálně Legolandu.

Videa Legoland Dubaj
Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *