Vydejte se do Ománu z Dubaje + novinka 2018

Muscat je krásné město

Jste li v Dubaji a cestujete sami, můžete využít místo a cestovat dál, Omán je krásné místo kam se dá letět a výrazně ušetříte proti letu Praha – Omán.

Z Dubaje můžete letět do Muscatu tedy do hlavního města, které je u moře, jsou zde krásné trhy a je to zase něco jiného. Výlety na lodi s pozorováním delfínů na moři, potápění, šnorchlování, na to je Omán parádní.

Já si v Ománu užil jednodenní výlet z Dubaje, nutno dodat že velkou část dne trval přesun autem a finančně to nebylo zrovna laciné. Pokud budete plánovat Dubaj, můžete si tam třeba na 3 dny dát Omán a do Dubaje se vrátit a následně třeba odletět domu či pokračovat dál.

Letět nemusíte jen do Muscatu, ale také do Salalah.

Víza do Ománu – novinka 2018

Víza do Ománu lze zřídit pouze online a to konkrétně zde: https://evisa.rop.gov.om/, za 30 dní možného pobytu zaplatíte 20 OMR (cca. 1200 Kč), platba kartou online.

Víza již nezařídíte na letišti jako tomu bylo v minulosti!

Co vidět v Muscatu – několik tipů

Muscat je pěkné, čisté město, doporučuji kouknout na:

  • Mešita sultána Kábuse
  • Sultánův ceremoniální palác Al Alam
  • Muttrah Souk – parádní arabská tržnice
  • Bait Al Zubair – muzeum
  • udělejte si výlet do hor

Je zde hodně možností na výlety lodí nebo potápění a nebo si můžete užívat moře, sluníčka a hezkých procházek po městě a dobrot místních restaurací. Tradiční Shuwa – maso pečené v podzemní peci nebo Maqbous – šafránová (tedy žlutá) rýže s kořeněným masem stojí za to vyzkoušet a tradičních jídel je zde mnoho, kuchyně mi přišla taková arabská s trochou Indie.

Nezažil jsem v Ománu moc západních restaurací, to bude spíš doména komplexů, né že bych to vyhledával, ale někteří to mohou vyhledávat, nebojte, McDonalds tu najdete, ale alespoň zkuste lokální gastronomii.

Líbil se vám článek?

1 komentář

  1. Pingback: Dubaj časový posun - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *