Dubai Square – další největší nákupní centrum na scéně

Dubaj má největší obchodní dům Dubai Mall, ale to nestačí, chce postavit větší a to rovnou 2x 🙂

Podle dostupných informací odhadovaná cena je skoro 60 miliard Kč, plocha obchodního centra 750 000 čtverečních metrů. Je to vcelku logický krok z mého pohledu, jednak do Dubaje jezdí každý rok více a více turistů z celého světa a Dubai Mall občas nezvládá kapacitu (alespoň můj pocit), navíc se zde ale přemýšlí s pohledem do budoucna, obchodních center je ve světě mnoho a většina nabízí standardní nakupování, což se ale bude postupem času více měnit.

Dubai Square sáze na budoucnost, nejen nakupování, ale také zábava a primárně moderní technologie, obchodní centrum by mělo být místo, kde se budete cítit příjemně, budete zde moci trávit horké dny a utrácet své peníze, aniž by jste měli důvod odcházet pryč.

Má zde být aqua park, spousta možností zábavy a vše má fičet na nejmodernějších technologiích. Cílem je, aby sem lidi nechodili jen na nákupy, ale trávili zde čas, mnoho západních firem navíc expanduje do emirátů a blížící se EXPO kterému se podřizuje hodně věcí v Dubaji by tomu mělo napomoci. V tomto obchodním centru pak mnoho firem nebude mít klasické prodejny, ale showroom.

Podle prvních informací co jsem našel je tedy představa asi taková, zajdete do tohoto obchodního centra, budete se bavit, navštívíte kino, nejrůznější 3D projekce, poté si zajdete do vodního parku, následně se zde najíte, dospělí se třeba mezitím podívají na prezentace nějakých zajímavých produktů a technologií.

Měli by zde fungovat v určité míře drony, váš mobil bude zároveň jako čtečka čárových kódů při nakupování, budete moci zkoušet věci jako 3D tisk, 3D video maping nebo si užít sportovní arénu. K tomu spousta možností zábavy i pro nejmenší.

Aby vás to zde bavilo, celý projekt je inspirovaný nejrůznějšími oblíbenými obchodními centry ve světě a oblíbenými turistickými cíly jako např. londýnskou Oxford Street nebo pařížský bulvár Champs-Élysées. A bude tu i čínská čtvrť!

Některé části budou hyper moderní, obklopené nejrůznějšími interaktivními obrazovkami, jiné části budou působit zase jako vzdušná pěkná městská čtvrť s palmami.

Obchodní centrum bude u Dubai Creek Tower – tedy největší věži světa, která bude o 100 metrů vyšší než Burj Khalifa a měla by být hotová již v roce 2020. Dostupnost Dubai Creek Tower by měla být z letiště do 10 minut metrem. Za stavbou stojí developerská firma Emaar, která aktuálně pracuje např. Na prodloužení metra, nebo stojí za Dubai Mall a dalšími významnými stavbami.

Vizualizace (od Emaar) a video

Líbil se vám článek?
Keep Scrolling

2 komentáře

  1. Pingback: 3 zajímavé stavby blízké budouvnosti v Dubaji - Dubaj informace

  2. Pingback: Novinky z Dubaje - Dubaj informace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *