3 úchvatné stavby blízké budoucnosti v Dubaji

V Dubaji se buduje neustále. Dnes lehce představím 3 zajímavé stavby, které by měly stát za to! Rekordy a megalomanismus je synonymem pro tyto stavby.

Burj Jumeirah

Burj Jumeirah by měla být 550 metrů vysoká super úzká věž. Burj Jumeirah bude součástí komplexu budov, které vystaví státní společnost Dubai Holding. Tato společnost postavila například Burj Al Arab.

V rámci projektu vzniknou byty, kanceláře a hotely. Tvar budovy a povrch by měl prezentovat otisk šejka Muhhamada – vládce Dubaje. Stavba by měla být hotova v roce 2023.

Burj Jumeirah
Burj Jumeirah

Dubai Creek Tower

Dubai Square společně s Dubai Creek Tower je neuvěřitelný projekt. Největší nákupní centrum na světě Dubai Square (porazí Dubai Mall) s největší věží na světě, která bude ještě o 100 metrů vyšší než Burj Khalifa. Tento projekt prošel úspěšným testováním základů. Původně se mluvilo o roku 2020 a EXPO, osobně si myslím že projekt bude dokončený později, ale ještě před Burj Jumeirah. Více o Dubai Creek Tower.

Dubai Creek Tower
Dubai Creek Tower

Nekonečný bazén v 50 patře na umělém ostrově

Na umělém ostrově Palm Jumeirah se chystá opravdová kuriozita. V 50 patře nové budovy Palm Tower bude nekonečný bazén. Zaplavat si ve výšce 210 metrů nad zemí je jistě lákavé.

Jak by to mělo vypadat? Nekonečný je samozřejmě myšleno s nadsázkou. Bazén bude širší než obvod budovy pod ním. Navíc bude mít minimální okraje. Budete mít tedy pocit, že plavete ve vzduchu. Objem vody bude 930 tisíc litrů, rozloha bazénu na střeše bude neuvěřitelných 775 čtverečních metrů.

V rámci stavby Palm Tower kterou má na starost developer Nakheel bude veřejná vyhlídka, 289 hotelových pokojů a 432 luxusních bytů. Stavba bude napojena na Nakheel Mall, ve kterém bude na 350 obchodů, restaurací a atrakcí. Na stavbě se již usilovně pracuje.

Palm Tower s infinity bazénem
Palm Tower s infinity bazénem na palmovém ostrově v Dubaji
Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *