Přílet/odlet a letiště Dubaj a okolí

Letiště v Dubaji, to je jak město, ohromný areál podel kterého jezdí i speciální metro, protože jít z jednoho konce na druhý, tak by vám to mohlo uletět 🙂 Nebudu teď řešit obchody, restaurace, toho je na letišti samozřejmě plno. Na letišti můžete chytat WiFi zdarma bez složitého připojování, jen potvrdíte tlačítko a jste na internetu. Můžete si tak zkrátit občas delší čekání na razítko do pasu.

Letiště Dubaj – terminály

TerminálAerolinky
Terminál 1Aeroflot, Air France, British Airways, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian, Ukraine International Airlines
Terminál 2Flydubai, Pegasus Airlines, Smartwings, Transavia, Travel Service
Terminál 3Emirates, Qantas

Doprava v Dubaji mezi terminály + na letiště, z letiště…

Mezi jednotlivými terminály jezdí autobusy + metro. Z Dubaje na letiště a z letiště do centra Dubaje lze využít metro nebo taxi, metro se nachází u terminálů. K dopravě v Dubaji se věnuji trochu zde.

Přílet/odlet a formality

Při příletu projdete klasickou kontrolou a budete čekat na razítko do pasu, nemusíte mít speciální víza. To same učiníte při odletu, budete čekat na razítko, kontrolu a poté můžete jít ke gatu. Nic neočekávaného zde na vás nečeká.

Ubytování kousek od letiště a nejbližší pláž + obchodní centrum

Pokud jste v Dubaji třeba jen na delší mezipřistání, nebo na den, dva, může být pro vás klíčové najít dobré ubytování kousek od letiště a blízkou pláž nebo si něco nakoupit.

Ubytování bych hledal ve čtvrti Deira, ať už přes Booking nebo Airbnb apod. Je to velmi blízká čtvrť u letiště, zároveň zde najdete metro, obchody, spoustu restaurací, blízko třeba gold souk. Deira je navíc cenově levnější čtvrť, nejen na ubytování, ale také na služby, restaurace apod.

Nejbližší nákupní centrum od letiště je Deira City centre, sem bych si vzal taxi z letiště pokud nemáte příliš času, je to opravdu kousíček 🙂 Je zde veliký Carrefour, spousta obchodů, restaurací, před nákupním centrem je stanice metra.

Pláže nejblíže letiště – Al Mazmar Beach Park – od letiště cca. 12km, v pondělí a ve středu je pláž vyhrazena jen pro ženy a děti (chlapci do 6 let), na to pozor. Vstupné 5 AED, 2 lehátka a slunečník 55 AED. Možnost si půjčit i osušku, 10 AED teď nevím zda to bylo za 1 či 2 osučky.

Další volbou je Jumeirah Open Beach, 20km od letiště. Je to veřejná pláž, žádné vstupné. Jen pokud budete chtít lehátka, tak si zaplatíte, je zde více míst kde si půjčit lehátko, takže ceny jsou různé, čím blíže k Burj al Arab a centru, tím cena roste. Ale pláž je opravdu dlouhá a můžete po ní jít až k Burj al Arab, udělat si fotku, navštívit různé bary a restaurace v okolí. A pláž se mi zde líbila, najdete si zde i klidnější místa. Za 2 lehátka, veliký slunečník a 2 ručníky jsem platil kolem 100 AED. Více o plážích v Dubaji jsem popsal v samostatném článku.

Líbil se vám článek?
Keep Scrolling

1 komentář

  1. Pingback: Pláže v Dubaji - kde se koupat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *