Dubaj EXPO 2020

V Dubaji bude EXPO 2020, už delší dobu na to můžete vidět velké reklamy např. na letišti v Dubaji. Dubaj si dala za cíl do spuštění EXPO dokončit několik velkolepých staveb, jelikož mnoho návštěvníků určitě spojí návštěvu EXPO s návštěvou Dubaje nebo jiných emirátů.

EXPO 2020 bude v termínu 20. říjen 2020 – 10. duben 2021 a bude mezi Dubají a Abu Dhabi.

Tématem bude “Connecting Minds, Creating the Future” v překladu spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. Další témata jsou udržitelnost, mobilita a možnosti.

Rozpočet na EXPO 2020 je více než 400 miliard Kč a očekává se více než 25 milionů návštěvníků. Vyjma nových ploch pro konání akce se má prodloužit i linka metra. Bude zde více než 180 zastoupených zemí vč. ČR, naše země by zde měla představit např. technologii na získávání vody ze vzduchu.

Přinesu více informací a fotek z příprav – počítám s tím kolem podzimu 2018. Jinak pokud by jste akci chtěli navštívit, zcela narovinu doporučím už teď vše plánovat – od ubytování přes další věci kolem (letenky apod.), neříkám že zrovna teď seženete ubytování k dispozici, navíc co vypadá hezky nyní nemusí být hezké v roce 2020, na druhou stranu ceny mohou jít velmi rychle nahoru, hlavně např. v období kolem zimy, kdy v Dubaji jede ve velkém turismus díky příjemným teplotám.

Starší videa – jak by to mohlo vypadat:


Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *