Co musíte vidět v Dubaji – 5 zajímavých míst za 1 den

Dubaj láká nejen na rekordy a nakupování. Ale také na moře, krásné stavby a mrakodrapy a spoustu zábavy. Pokud chcete vidět co navštívit, můžete si projít sekci co navštívit v Dubaji, kde získáte mnoho tipů. Také vás může zajímat TOP 10 Dubaj (můj osobní výběr), nebo jak využít mezipřistání v Dubaji.

Dnes se zaměřím na 5 věcí, které by jste asi měli navštívit, pokud již v Dubaji jste. Zároveň to beru s ohledem na dostupnost, aby jste nejezdili z jednoho konce Dubaje na druhý.

1, Burj Khalifa – stavba kterou musíte vidět

Nejvyšší budova světa, to je Burj Khalifa. Můžete se vydat do 124 a 125 patra, případně ještě výš, do 148 patra (další příplatek). Krásný výhled na Dubaj, především v noci to je super! Pokud nechcete za vstup na Burj Khalifa platit, ale rádi by jste se podívali z nějakého mrakodrapu, přečtěte si o střešních barech v Dubaji. Pokud vás Burj Khalifa okouzlil, můžete si dát večeři přímo v Burj Khalifa v hotelu Armani.

2, Dubai Mall – využijte že jste zde

Dubai Mall je zatím největší obchodní centrum světa, ze kterého je právě na Burj Khalifa vstup. Tedy využijte místo kde jste a trochu se podívejte. V Dubai Mall jsou obrovská akvária s menší ZOO. Něco uvidíte zdarma, ale doporučím nešetřit a zaplatit si vstup. Stojí to za to! V Dubai Mall je mnoho možností nejen k nakupování. Pokud vás zajímají obchodní domy, přečtěte si o nákupních centrech v Dubaji. Mimochodem u Dubai Mall je krásná a obrovská tančící fontána!

3, Dubai Marina – místo které má smysl navštívit

Není to sem tak daleko. Dubajská marína je pěkná především večer. Ale i přes den si jí můžete projít. Mimochodem jsou zde výletní lodě a můžete mít např. kratší plavbu. Uvidíte na krásný mrakodrapy z moře.

4, Jumeirah – pláže, restaurace, kavárny

Jen kousek od maríny je Jumeirah – několik kilometrů dlouhá pláž. A právě u Dubai maríny je nejrušnější. Je to kousek. Restaurace, bary, možnost koupat se na veřejné pláži. Využijte toho, že jste poblíž a navštivte toto místo.

5, Dubai Frame – prozkoumejte minulost a budoucnost Dubaje

Rám mezi budoucností a minulostí, to je ikonická stavba Dubai Frame. Krásný výhled, muzeum. Dubai Frame je navíc v pěkném Zabeel parku. Kousek od Dubai Frame je třeba Dubai Garden Glow – další pěkné místo.

Těchto 5 míst můžete navštívit v rámci 1 dne. Samozřejmě Dubaj má další skvělá místa, skvělé budovy, atrakce, restaurace, pláže apod. Hodně informací najdete přímo na tomto webu.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *