Co musíte vidět v Dubaji – 5 zajímavých míst za 1 den

Dubaj láká nejen na rekordy a nakupování. Ale také na moře, krásné stavby a mrakodrapy a spoustu zábavy. Pokud chcete vidět co navštívit, můžete si projít sekci co navštívit v Dubaji, kde získáte mnoho tipů. Také vás může zajímat TOP 10 Dubaj (můj osobní výběr), nebo jak využít mezipřistání v Dubaji.

Dnes se zaměřím na 5 věcí, které by jste asi měli navštívit, pokud již v Dubaji jste. Zároveň to beru s ohledem na dostupnost, aby jste nejezdili z jednoho konce Dubaje na druhý.

1, Burj Khalifa – stavba kterou musíte vidět

Nejvyšší budova světa, to je Burj Khalifa. Můžete se vydat do 124 a 125 patra, případně ještě výš, do 148 patra (další příplatek). Krásný výhled na Dubaj, především v noci to je super! Pokud nechcete za vstup na Burj Khalifa platit, ale rádi by jste se podívali z nějakého mrakodrapu, přečtěte si o střešních barech v Dubaji. Pokud vás Burj Khalifa okouzlil, můžete si dát večeři přímo v Burj Khalifa v hotelu Armani.

2, Dubai Mall – využijte že jste zde

Dubai Mall je zatím největší obchodní centrum světa, ze kterého je právě na Burj Khalifa vstup. Tedy využijte místo kde jste a trochu se podívejte. V Dubai Mall jsou obrovská akvária s menší ZOO. Něco uvidíte zdarma, ale doporučím nešetřit a zaplatit si vstup. Stojí to za to! V Dubai Mall je mnoho možností nejen k nakupování. Pokud vás zajímají obchodní domy, přečtěte si o nákupních centrech v Dubaji. Mimochodem u Dubai Mall je krásná a obrovská tančící fontána!

3, Dubai Marina – místo které má smysl navštívit

Není to sem tak daleko. Dubajská marína je pěkná především večer. Ale i přes den si jí můžete projít. Mimochodem jsou zde výletní lodě a můžete mít např. kratší plavbu. Uvidíte na krásný mrakodrapy z moře.

4, Jumeirah – pláže, restaurace, kavárny

Jen kousek od maríny je Jumeirah – několik kilometrů dlouhá pláž. A právě u Dubai maríny je nejrušnější. Je to kousek. Restaurace, bary, možnost koupat se na veřejné pláži. Využijte toho, že jste poblíž a navštivte toto místo.

5, Dubai Frame – prozkoumejte minulost a budoucnost Dubaje

Rám mezi budoucností a minulostí, to je ikonická stavba Dubai Frame. Krásný výhled, muzeum. Dubai Frame je navíc v pěkném Zabeel parku. Kousek od Dubai Frame je třeba Dubai Garden Glow – další pěkné místo.

Těchto 5 míst můžete navštívit v rámci 1 dne. Samozřejmě Dubaj má další skvělá místa, skvělé budovy, atrakce, restaurace, pláže apod. Hodně informací najdete přímo na tomto webu.

Co musíte vidět v Dubaji – 5 zajímavých míst za 1 den
5 (100%) 4 votes
Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *