Ubytování v Dubaji

Ubytování v Dubaji bych rozdělil podle ceny, lokality a samozřejmě kvality. V Dubaji se lze slušně ubytovat již za 500 Kč na osobu např. přes Airbnb kdy si pronajmete apartmán.

Pokud trváte na hotelu, ale máte limitované finance, zajímavá pro vás může být čtvrť Deira a Burj Dubai, jsou to staré části Dubaje, mají svou atmosféru a snadno se dostanete do moderního centra, ideální koukat aby ubytování bylo v blízkosti metra.

Luxus naopak najdete kolem Jumeirah, Dubai Marina nebo na palmovém ostrově.

Vždy jde o to co preferujete, pokud jedete na 4 dny do Dubaje, může být pro vás výhodnější si vzít pěkný hotel u pláže a nic neřešit, při 14 denním pobytu ve 3 lidech už musíte hodně přemýšlet, jídlo, služby a zábava není zrovna nejlevnější záležitost a na ubytování se ušetřit dá hodně peněz.

Na vyhledání hotelů doporučuji server booking.com, najdete tam i možnosti s platbou až na místě, na apartmány doporučím airbnb.cz.

U hotelů je fajn pokud máte snídani v ceně, pokud zvolíte hotel v Deiře nebo Burj Dubai, počítejte, že snídaně mohou být často takové orientální, indické apod. rýže, různé směsi… rozhodně nečekejte veliký výběr sýrů, ovoce, zeleniny a uzenin u levných hotelů v těchto částech a to ani u 4 hvězdiček.

Na co si dát pozor:

  • jako vždy a všude – na recenze
  • lokalita – chcete jezdit k moři hodinu nebo se vláčet 10 stanic metrem? Blízkost metra je pro mě osobně důležitý faktor i když dost využívám taxi.
  • pokud si chcete Dubaj užít (návštěva atrakcí, nákupy, jídlo…) náklad na ubytování by měl tvořit max. 30% vašich peněz.

Co je zbytečné zohledňovat při výběru:

  • bezplatná přeprava z letiště – taxi jsou poměrně levné v Dubaji, u letiště je i metro kterým se můžete přiblížit, tímto faktorem by jste si zbytečně omezili výběr ubytování.
  • jídlo jako polopenze je fajn věc, ale promyslete zda se budete chtít kvůli večeři nebo obědu vracet přes celé město, sebere vám to zbytečně hodně času.

V Dubaji jsem neměl nikdy problém s ubytováním, ale rozhodně bych nevolil 2 hvezdičkové hotely někde na předměstí, 4 hvězdičkový hotel v Deiře bych přirovnal mnohdy slabšímu 3hvězdičkovému hotelu u nás (jen pro představu).

Ubytování v jiných emirátech:

Sharjah – odsud se dostanete snadno do Dubaje, je to kousek, navíc jsou zde i pěkné pláže, pěkné hotely, na druhou stranu je to asi nejvíce konzervativní emirát, kde je vyžadováno mít zahalená ramena, muž by neměl mít kraťasy apod. Ale je to řekněme dobré místo pokud narazíte na hodně dobrou nabídku. Zároveň je zde i co dělat 🙂

Ras al Khaimah – v tomto emirátu jsem byl, najdete jej často v nabídce českých kanceláří, kdy seženete třeba letenku, týdenní pobyt s all inclusive a přepravu z a do Dubaje za 20, 25 tisíc. Emirát je již ale dál od Dubaje, není zde tolik možností, ano, nějaké výlety, ale nutno dodat že pěkně drahé. Jsou tu 2 pěkná nákupní centra a zajímavá arabská tržnice. A tak jsem to vyhodnotil jako místo, které je alternativou třeba pro Egypt, chcete jen ležet u moře, mít neomezeně jídla a pití, být v bezpečné a čisté zemi a aby to moc nestálo s tím že si třeba uděláte 1 výlet do Dubaje nebo do Ománu? V tom případě je to rozumná volba.

Abú Dhabí – takový „zelenější“ emirát, jsou zde možnosti, na druhou stranu ve srovnání s Dubají je to stále takové dost omezené. Dubaj je hlavní centrum aktivit a možností. Ale nebudete se zde nudit, je tu krásná mešita šejka Zayeda, okruh formule 1 a park Ferrari, pěkný vodní svět, obchodní domy…

Ostatní emiráty si netroufám hodnotit, navštívil jsme další místa, ale jelikož jsem tam nebyl ubytovaný a nebyl tam delší čas, nejsem schopen říci ano či nikoli nebo pro koho je daný emirát vhodný. Tak třeba časem doplním 🙂

Ubytování v Dubaji
Ohodnoťte článek