Počasí v Dubaji

počasí Dubaj celoročně

Počasí v Dubaji bych rozdělil na 2 části, v jedno období jsou zde velmi vysoké teploty kolem 40 stupňů i více a na období kdy je příjemné sem vyrazit. Nejlepší měsíce na návštěvu Dubaju potažmo celých emirátů je listopad, prosinec a březen a duben. Měsíce jako leden a únor jsou měsíce, kdy to není optimální na koupání a večery jsou chladnější, ale na procházky a poznání Dubaje stále velmi dobré měsíce.

Průměrné teploty a slunné hodiny + dešťové srážky v Dubaji pro celý rok:

Jak je z obrázku patrné, leden a únor je více srážek, ale stále je to velmi málo, ale teploty nižší a v noci kolem 14 stupňů, když fouká, pocitově je ještě chladněji a na koupání to příliš není, ačkoli můžete mít teplejší pěkný den a v poledne se schladíte v moři.

Od půlky května do září bych naopak nedoporučoval příliš návštěvu kvůli velmi vysokým teplotám, navíc hodně lidem dělá problém se pohybovat mezi 40 stupni venku ve stínu a 20 stupni v klimatizovaných prostorách. Obchodní centra, hotely a často i taxi jsou velmi klimatizované. Vše je navíc velmi rozpálené, tedy je problém se o něco opřít, sednout si apod.

Počasí v prosinci je akové hraniční, ale já v Dubaji a emirátech byl několikrát na Vánoce a vždy jsem se i koupal. Nikoli celý den a každý den, ale třeba v týdnu 3x, 4x v odpoledních hodinách. Počasí velmi příjemné a posledního Silvestra v Dubaji jsem byl do rána v tričku a šortkách, kolem 2 hodiny ranní by se hodilo něco tenkého přes ramena, ale stále teplo.

Průměrná teplota vody v Dubaji dle měsíců teplota moře Dubaj

Jak můžete vidět, voda má parametry ke koupání téměř celý rok, i teplota kolem 22 stupňů v první měsíce nového roku je stále příjemná pokud je teplý den, ale již to není na to být ve vodě hodinu.

Pokud hledáte dovolenou na prosinec, koukněte ještě na počasí Kapverdy, pokud máte rádi arabskou kulturu, může vás zajímat počasí Maroko.

V letní měsíce počítejte s tím, že bez obuvi či žabek do vody ani nedojdete jak je písek rozpálený a moc se nezchladíte.

Počasí v Dubaji dle měsíců detailněji

Aktuální počasí v Dubaji

V červeném políčku můžete vidět UV index a pod tím riziko srážky v procentech.

Počasí v Dubaji
5 (100%) 3 votes
Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Booking.com