Ostatní emiráty

Abu Dhabi (Abú Zabí) je hlavním městem a druhým nejlidnatějším městem Spojených arabských emirátů. Navštívit můžete např. velkou mešitu šejka Zajda, největší krytý tematický park Ferrari World kde je nejrychlejší horská dráha na světě (240km/h), nebo Yas Waterworld – parádní vodní svět a samozřejmě i pěkné pláže.

Sharjah (Šardžá) – zřejmě nejvíce konzervativní emirát, nic pro milovníky kraťasů a nátělníků 🙂 Výhodou je těsná blízkost s Dubají a pěkné pláže. Centrum Sharjah je kolem laguny a v blízkosti narazíte na parky, muzea, tržnice a ruské kolo.

Ras al Khaimah (Rás al-Chajma) – od Dubaje přibližně 115km vzdálený emirát, doporučil bych jej těm, kteří chtějí levnější dovolenou v čisté a bezpečné zemi u moře s cestovní agenturou, jelikož cestovní kanceláře nabízí poměrně často tento emirát za dobré peníze. Ale příliš aktivit pro mladé lidi zde není.

Ajman – nejmenší z emirátů, krásné pláže s bílým pískem.

Fujairah (Fudžajra) – emirát blízko hranic s Ománem, to může být důvod proč pár dní být právě tady a udělat si nějaký ten výlet. Krásná příroda – hory, čisté moře vhodné k potápění, uvidíte želvy, můžete vidět žraloky, korály. Pěkné místo, které je hodně jiné než např. Dubaj a plno lidí nadchne.

Umm al-Quwain – emirát na severu s pouhými 65 tisíci obyvatel, je zde pár hotelů a některé nabízí bezplatnou dopravu do a z Dubaje.

Ostatní emiráty
5 (100%) 2 votes