Doprava v Dubaji

Doprava v Dubaji je dobrá a máte na výběr z mnoha možností, od taxi přes dubajské metro až po lodičky.

  • Taxi v Dubaji – můžete využít u Uber, ale ten mi přišel drahý. Taxi je v Dubaji poměrně levné, ceny se mohou měnit, ale 1km je aktuálně za 2 AED + nástupní sazba kolem 10 AED. Taxi najdete na každém rohu, dobré je spojit např. metro a u metra si vzít taxi a doject na požadované místo, ale pokud vás cestuje více (3, 4 lidi), může být celkově výhodnější ject rovnou taxi. Taxi jsou bezpečné (mají kamery a jou napojené na satelitní hlídání) a používají taxametr. Lze platit kartami. Pozor na černé taxi, většinou jde o řidiče Uberu, stojí na některých místech a lákají vás, ale je to mnohdy pěkně drahá jízda. Berte jen standardní taxi.
  • Metro v Dubaji– dobrá funkční volba pro dopravu, jen pozor na vagony pro držitele speciálních karet + na ženský vůz, je to označené i před vstupem do metra. Lze koupit denní jízdenku (20AED), jízdenku jen na 1 jízdu, nebo kartičku např. v trafice ve vestibulu, na kterou si nahrajete kredit, např. 50 AED a neřešíte a jezdíte, vždy jen při vstupu do prostor metra a výstupu přiložíte a zároveň vidíte jaký máte zbývající kredit. Pokud nechcete stát každý den frontu na jízdenku a neustále řešit, kupte si kartičku a jezděte, pokud tedy nechcete mít denní jízdenku a opravdu hodně jezdit. Metro bývá hodně naplněné lidmi, ale je klimatizované.
  • Tramvaj v Dubaji – přirovnal bych to metru, akorát nastoupíte ze zastávky z ulice. Jezdit tramvají můžete např. v Dubai Marina, lístky stejné jako na metro. Jen je nezapomeňte přiložit k čtecímu zařízení, aby se vám jízda načetla.
  • Autobusy v Dubaji – jezdí v Dubaji, ale nemám osobní zkušenost, využívám vždy kombinaci metro na velké vzdálenosti + taxi na dojezd.
  • Abra – takové vodní taxi mezi Deira a Burj Dubai po kanálu, asi 5 minut jízdy na dřevěné lodičce za 1 AED, je to zajímavé zpestření dne a asi nejlevnější „zábava“ v Dubaji 🙂
  • Hop on hop off – kolem 250 AED na osobu, vcelku drahota, na druhou stranu v tom máte vodu, kávu v Costa Coffee, nějaké projížďky vč. večerní projížďky apod. ale tento způsob turistické dopravy nemám rád, věčně čekáte na autobus a v zácpě, zaplatíte si ticket a stejně toho brzo necháte.
  • Lodě a jachty – Dubai Marina – každý večer zde najdete několik lodí, jezdí i přes den, většinou platba marínou, večer to máte mnohdy s večeří nebo i hudbou. Na stejném místě jako jsou lodičky Abra v Deiře (kousek od Gold souk nebo pěšky z Banias square od metra) můžete vyrazit osvícenou lodí lagunou, každý večer jich je zde mnoho, většinou večerní plavba na lodi + jídlo a není to drahé (přesnou cenu si již nepamatuji).
Doprava v Dubaji
Ohodnoťte článek